Kuzey Ren Vestfalya Çalışma Bakanı Guntram Schneider’den TAVAK Vakfı’na Destek..!

Schneider, TAVAK Vakfı’nın Almanya ve Türkiye’de yapacağı aktivitelere destek sözü verdi.

TAVAK Vakfı’nın Pari Social’ le birlikte Kuzey Ren Vestfalya’da gerçekleştirmek istediği    Hartz 4 alan Türk akademisyenlerini  yıllığına Türkiye’ye getirip Türk firmalarında çalıştırma projesini destekleme kararı alan Schneider, bakanlık olarak ayrıca 2030 yılında Almanya’da TAVAK’ın İslam projesini de destekleyeceğini bildirdi.

Faruk Şen Guntram Schneider’le birlikte..!

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan TAVAK Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen ‘ TAVAK   Vakfı  Pari Social’le  birlikte 2013 yılında 15 ayın üstünde işsiz kalan 50 Türk akademisyenini  Türkiye’deki  belli firmalarda çalıştırmayı planlamaktadır. Hedef  gelip çalışan bu insanların bu insanların Türkiye’de iş bulabilmeleri ya  da burada edinmiş oldukları  deneyimlerle birlikte Almanya’ da daha kolay iş bulabilmelerini sağlamaktır. Türkiye, İstanbul’da   Almanya’daki potansiyeli Türkiye’ de değerlendirme fırsatı  bulacağız.   Genç  akademisyenler bilgi ve deneyimleri ile Türkiye’ye katkıda bulunacaktır. “ dedi.Kuzey Ren  Vestfalya Eyaleti  çerçevesinde yapıcak bu çalışma için İş ve İşçi bulma kurumlarının dışında önemli kuruluşlarla iş birliği yapılacak. Türkiye’de tespit edilen 50 kuruluşa gelecek bu insanların sosyal pedagojik  sorunlarını TAVAK Vakfı çözecek.

Almanya ve Türkiye arasında ilk defa yapılacağından dolayı sevincini belirten bakan Guntram Schneider  TAVAK’ ın diğer projelerine de destek vereceğini bildirdi.

euturkhaber.comComments are closed.