Kuzey Ruhr Bölgesi Kadınlar Teşkilatı YES’te buluştu

IGMG Kuzey Ruhr Bölgesi Kadınlar Teşkilatı’nın düzenlediği Yatılı Eğitim Semineri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Seminer, 15-16 Aralık 2012 tarihlerinde Naturfreundehaus Teutoburg’da yapıldı. Seminere şube başkanları, icrası ve cemaati ile birlikte toplam 80 kişi katıldı.


Açılış
Kur’an-ı Kerim ile başlayan programın açış konuşmasını  Bölge Kadınlar Teşkilatı Başkanı Fadime Süngülü yaptı ve katılımcıları selamladı. Süngülü  “Niçin Teşkilat, niçin Milli Görüş” diyerek  ekip calışmasının önemini vurguladı ve hedeflerini açıkladı. Ardından Genel Merkez Hatibesi  Cahide Yılmaz söz alarak, katılımcıları manevi dolu bir havaya sürükledi. Yılmaz seminerini Zümer Suresi’nin önemini anlatarak bitirdi. Daha sonra  Bölge Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanı Nurgül Arslantürk,  bir gönül sohbeti yaparak, geceyi değerlendirdi. Bölge Kadınlar İcrası çiğköfte ziyafeti ile devam eden  YES’in ilk günü zikir programı ile son buldu.

Pazar sabahı hanımlarla birlikte yürüyüş yapıldıktan sonra, ikinci günün akışına geçildi. Bergkamen İslam Kız Koleji’nin talebeleri açılış Kur’an-ı Kerim’i okuyup ardından ilahi ve şiirlerle programı açtılar. Bergkamen İslam Kız Koleji Müdiresi  Safiyye Yüzlü, “Bu din hepimizin” adlı semineri ile hizmetin önemini anlattı. Program, kapanış Kur’an-ı Kerim’i ile son buldu.

Havva SAYILI / BIELEFELD-euturkhaber.com

Comments are closed.