Kuzey Ruhr “Namazla Diriliş”e Geçti

IGMG Kuzey Ruhr Bölgesi Gençlik Teşkilatı ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu “Namazla Diriliş” programı, Bielefeld yakınlarındaki Lage kentinde düzenlendi. Özellikle gençlerin yoğun katılım gösterdiği programın sunuculuğunu Mahmut Engel üstlendi.

 

NAMAZ BİR EDEP OKULUDUR

Günün hatibi IGMG Genel Başkan Danışmanı Mustafa Mullaoğlu, ‘Namazın dinimiz açısından önemi ve insan hayatı üzerindeki ruhsal gelişimi’ni örneklerle anlattı. Mustafa Mullaoğlu’nun “Namaz bir edep okuludur” vurgusu, genç dinleyicilerce çok beğenildi. Mullaoğlu, namazın, her müslüman birey için çok önemli bir ibadet olması yanısıra, çevresindekilere örnek teşkil etmesi gereken en büyük islami ibadet olduğunu belirtti.

Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Abdülkerim Işık ve Bölge Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanı Cennet Yılmaz da kısa birer konuşma ile gelenleri selamladılar. Sanatçı Adem Sevgi, ilahileriyle gönüllere hitap ederken, Detmold şubesi İmam-Hatibi Sefa Çiğdem çok güzel bir şiirle güne renk kattı. Aralarda Gençlik Teşkilatı, Kadınlar Gençlik Teşkilatı, Umre 2012 ve Yıldız Kursu’nun tanıtım videoları gösterilerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Uganda’ya kurban sorumlusu olarak giden Uğur Çıtak, orada yaşadıklarını bir gösteri halinde anlattı. Program, Kapanış Kur’an-ı Kerim’i ve dualarla sona erdi.

Elif KARAMAN / LAGE-euturkhaber.com

Comments are closed.