Ligin ilk yarısına bakış: Kendi sahasında Hermsdorf’a karşı üstünlük sağladı..!

Türkiyemspor Berlin Başkent Lig’inin ilk yarısını kendi sahasında VfB Hermsdorf ‘u 2:0 yenerek galibiyetle kapattı. 

Türkiyemspor Berlin Başkent Lig’inin ilk yarısını kendi sahasında VfB Hermsdorf ‘u 2:0 yenerek galibiyetle kapattı. 17 lig maçı sonunda Türkiyem 7 galibiyet alarak toplam 25 puanla 11. sırada yer alıyor.

Türkiyemspor Berlin son iki senede arda arda iki ligden düştü ve bunun dışında maddi sıkıntılarının büyük bir kriz dönüşmesiyle birlikte Aralık 2011’de iflas sürecini girdi yine de mavi-beyazlı kulüp 2012-2013 sezonunda Baskent Lig’inde yer alıyor. Kulübü iflastan kurtarmak ve kapanma tehlikesini yok etmek için  Nisan 2012’de göreve gelen yönetim “Sensiz Eksiğiz, Senle Türkiyemspor” isimli kampanyayı organize etti. Kampanya çerçevesinde kamuoyuna Türkiyemspor´a bağış çağrısında bulunuluyor. Bugüne kadar 20.000  Avro ‘ya yakın bağış toplanırken göçmenlerden tarafından kurulan en başarılı futbol kulübüne en büyük  desteklerden biri takımda yer alan futbolculardan geldi. Bütün alacaklarından ve maddi desteklerden vazgeçerek, mavi-beyazlı takım oyuncuları kulübü ayakta tutabilmek için büyük bir fedakârlık gösterdiler ve yaşayan birer örnek oldular.

Denetim Kurulu Üyesi Özcan Mutlu (Berlin Eyalet Meclisi Üyesi) konuyu söyle değerlendiriyor: “Futbolcularımız bu sezon hiç para almadan mavi-beyazlı forma ila saha çıkıyorlar. Ligde başka takımlarda yer alan oyuncular maddi bir karşılık alarak oynuyorlar. Bizimkiler ise içten gelen duyguları, kulüplerine olan bağlılıkları ve onu yaşatma azmiyle sahaya çıkıyorlar ve amaçlarına doğru adım adım ilerliyorlar. Bu şekilde kulüpten bir ödeme almadıkları gibi aynı zamanda kulübün  tasarruf  etmesini de sağladılar. Ayrıca bu ruh ve azim sahada meyvelerini verdi ve mükemmel sportif başarılar elde ediliyor.  Bu takımla gurur duymaktan başka ne diyebilirim ki.”

Türkiyemspor Baskent Lig’inde 2012-2013 sezonunda ilk 17 maç sonunda 7 galibiyet, 4 beraberlik ve toplamda 25 puan topladı. Yönetim sezon öncesi üç hedef belirlemişti; bunlardan biri sezonun ilk yarısında 20 puan toplamaktı ve bu takım bunu gerçekleştirdi. Ayrıca hedeflerden bir diğeri gönüllü oyuncularla bu ligde kalmak ve Türkiyemspor’da senelerdir süren sportif düşüşe dur demekti. Bu hedeflerde başarı devam ettikçe gerçekleşmeye devam edecek. Eski stadına bu sezon başında geri dönen Türkiyemspor Katzbachstad’ da kendi seyircileri önünde 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Toplam 8 deplasman maçından 2 galibiyet ve 3 beraberlik alan Türkiyemspor bu karşılamalardan da  9 puan kazandı. İlk yarı sonunda 25 puanla düşme çizgisinden 11 puan uzakta olan Türkiyemspor 17 maçta 23 gol attı ve 24 gol yedi. Böylece takımın ligin en iyi defanslardan birine sahip olduğu gerçeği de ortaya çıkmış oldu.

Sportif direktör Bülent Gündoğdu şunları söyledi: “ Bizi bu zor dönemimizde sahada izleyenler, maddi katkıda bulunanlar ve gönüllü çalışanlara candan teşekkür ediyoruz, eksik olmayın. Sizin desteklerinizle  Türkiyemspor’u daha ileriye taşıyacağız.”

Türkiyemspor Baskent Lig’in 18. haftasında  9 Aralık’ta bu sene Başkent Lig’ine yeni yükselen ligin flaş takımı BSV Hürtürkel’ le deplasmanda karşılaşacak. Ligin ilk yarısındaki maçta  Türkiyemspor kendi sahasındaki maçta 1:1 berabere kalmıştı.

17. Hafta Berlinliga: 02.12.2012 14´da Katzbachstadion

Türkiyemspor – VfB Hermsdorf 2:0 (2:0) / Goller: 14´ Onur Bayram, 38´ Ali Gündüzer

Türkiyemspor: Gökhan Aydın, Harun Birol, Fatih Aslan, Mehmet Okan Kırlı, Onur Bayram, Ali Gündüzer, İsmail Kalem, Sinan Bozkurt, Mustafa Gültepe, Onur Yoldaş (78´ Serkan Türkoğlu), Serdar Keleş

Harald Aumeier (Mediateam Türkiyemspor)

euturkhaber.com

Comments are closed.