Liyakat madalyasını almaya hak kazandı

1961 yılından buyana verilen ve Bavyera sosyal hayatın içinde farklı konulardaki fahri ve özverili çalışmaları ile topluma faydalı olanlara verilen ” Anayasa Liyakat Madalyası” alanlar arasında Bavyera’nın Stockstadt kentinde yaşayan Sevim Bayraktar da katıldı.

Bavyera Parlamentosunda düzenlenen ve Parlamento Başkanı Barbara Stammtaraından ödüllendirilen 37 isim arasında Sevim Bayraktar da, şu anda 23 yaşındaki oğlu Haldun’a doğuştan  olan  sara hastalığından ötürü, ailesi ve yakın çevresi ile ilişki kurması ve toplumda yer alması mücadelesinde gösterdiği inanılmaz özveri ve kararlılığı nedeniyle ” Anayasa Liyakat Madalyası” alanlardan oldu. Tören açılış konuşmalarında , halkın seçimiyle oluşturulan parlamenter temsili sistem içinde Anayasanın, vatandaşların birlikte yaşamalarının temel direği olduğu ve farklı kültürlerle birlikte yaşayanların sosyal hayata fahri (gönüllü) katkılarının takdirle ödüllendirildiği vurgulandı.

Sevim Bayraktar‘Şu anda 23 yaşındaki oğlumuz Haldun’un hastalığı tüm aileyi birbirine daha güçlü bağladı. 2008 de Allahın bize nasip ettiği hac ziyareti ve Allahtan aldığımız kuvvetle , günün 24 saati yalnız bırakmadığımız oğlumuz,, tıbbın verebileceği imkan ve sosyal kurumların sağladığı imkanlarla, 17 yaşındaki kızımız ve 9 yaşındaki küçük oğlumuzla ailenin bir ferdi olarak yaşıyor. Bu şekilde bir ödüle laik gösterilmem aklımızdan geçmiyordu, verilen ödül eşim Sescan ve bana destek olan çocuklarım ve aileme de aittir” şeklinde konuştu. MEHMET KARACA-MÜNİH

Comments are closed.