Ludwigshafen Alem-i İslam Camisinde Ahde Vefa programı

Ludwigshafen/Mehmet ÇALAY-IGMG RNS Bölgesi Alem-i Islam Camiinde geleneksel hale gelen Ahde vefa,daha önce cemiyette hizmet etmis ve ahirete göcmüsleri hatırlamak ve hayatta olanlara teşekkür etmek amacıyla düzenlenen program oldukca büyük katılımla gerçekleşerek duygulu anlara sahne oldu.

Açılış Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa çok sayıda davetlinin yanısıra komşu cemiyetlerden cemat ve hocaefendiler katıldı. RNS Bölge başkanı Şerif Aslan ve mali işler sorumlusu Erkan Ergün de programa katılarak duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Cemiyet başkanı Hayri Kurtoğlu ve Cemiyet Imam Hatibi Hasan Çakmak Hocaefendinin konuşmaları dinleyenleri duygulandırdı. Ilerleyen dakikalarda günün hatibi Din Uzmanı Sevban Yıldırım Hocaefendi misafirlere Ahde vefanın, birlik ve beraberliğin önemine değindiği konuşmasında, avrupada yapılan bu güzel çalışmaların oldukça önemli olduğunu vurgulayarak herkese teşekkür etti.

Daha sonra vefat edenlere dualar edilerek cemiyette hizmet etmiş, idarecilik yapmış olanlara hediyeler verildi. Program Mannheim Fatih Camii Imam Hatibi Hüsnü Öz Hocaefendinin yaptığı dua ile son buldu.

Comments are closed.