width=750

Ludwigshafen’da yeni belediye başkanı halkla buluştu

LUDWIGSHAFEN/MEHMET ÇALAY-Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaleti Ludwigshafen şehrinde, büyük çekişmelerle geçen büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin ardından büyük bir farkla seçilen ayrıca hala Avrupa parlamentosunda milletvekili olan bayan Jutta Steinruck halkla buluşmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ludwigshafen şehrinin bir semti olan Mundenheim’deki IGMG RNS Bölgesi basın yayın başkanı Mehmet Çalay’ın da çalışmakta olduğu Aktiv Markt Scholz adlı alış-veriş merkezinde kasada satış yaparak halkla birebir görüştü.

Bir saat kasada kasiyerlik yapan Steinruck yaklaşık bin euro civarında satış yaptı. İşyeri sahibi Scholz da bir jest yaparak elde edilen bu geliri Ludwigshafen’deki bir hastanede çocuk hastalıkları için açılan kampanyaya bağışlayacağını söyledi.

Ayrıca belediye başkanı yapmış olduğu kısa açıklamada; ‘Beni destekleyen ve seçilmemde çok yönlü çalışan herkese çok teşekkür ediyorum, bugün burada sedece seçim zamanlarında meydanlarda olup, daha sonra halkla ilgilenmeyen birisi olmadığımı göstermek için bulunuyorum.

Görev sürem 2018 Ocak ayından itibaren başlayacak ve Ludwigshafen halkına en iyi hizmetleri yapacağıma inanıyorum. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin belediye başkanı olacağıma herkesin inanmasını istiyorum’ diyerek sözlerini tamamladı.

Ayrılmadan önce işyeri sahibi Scholz’a böyle bir imkanı kendisine sunduğundan dolayı teşekkür etti. IGMG RNS bölgesi Basın-yayın başkanı Mehmet Çalay da yeni başkanı tebrik ederek başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>