Mainz’da Serdar Tuncer ile ‘Şiirli Muhabbetler’ gecesi büyük ilgi gördü

EUTURKHABER/MAINZ-Kültür Sanat alanında da faaliyet göstermeye başlayan UID, oldukça ilgi gören Serdar Tuncer ile ‘Şiirli Muhabbetler’ gecesi programı düzenledi.

UID Hessen bölge teşkilatına bağlı Wiesbaden şubesi ve UID Rheinland Pfalz’a bağlı Mainz şubesinin ortak düzenlediği programın açılış konuşmasını UID Hessen Bölge başkanı Erkan Arslan yaptı.

UID Hessen bölge başkanı Serdar Tuncer’in hikayesinden örnekle, bu tür programları neden organize etmeye devam edeceklerini, UID Hessen Başkanı Erkan Arslan basına yaptığı açıklamada söyle ifade etti, ‘Gün geçmiyor ki bir ana feryat figan edip bizi aramasın, aman yavrumu kurtarın demesin. Gün geçmiyor ki bir baba bizi aramasın, bizlere aman yetisşin kardeşim. Oğlum-kızım uyuşturucu müptelası ne yapacağımızı bilmiyoruz demesin.

Biz de karınca misali yangına su taşıyoruz kendimizce. Evlatlarımız öz kimliğini yitirmesin, kültürel asimilasyona uğramasın diye dertleniyor, bu dertle SERDAR TUNCER gibi, hayatını derdine adayan bu güzel insanları toplumla tanıştırıyor, tarih bilincinin, kimlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Ev sahibi Mainz şube başkanı Bektaş Uslu da kısa bir selamlama konuşmasıyla sponsor ve katılımcılara teşekkür etti.

UID Genel Sekreteri Tamer Cansız Kültür ve sanat alanında yapılan faaliyetleri içeren konuşma yaptı. UID yönetim Kurulu üyesi avukat Bülent Döğer de programa katılanlar arasındaydı.

Programda sıra gecenin konuğu Serdar Tuncer’e gelince şiirlerle ecdat yadedildi, duygusal anlar yaşandı. Anadolu medeniyetini oluşturan şairler şiirleriyle anıldı.

Program izleyicilerin isteği üzerine yaķlaşık bir saat uzatıldı. Serdar Tuncer yaptığı konuşmada, UID Hessen gibi samimiyetle çalışan kurumların tüm toplumca desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek salondaki konuklara UID üyesi olmayanların hemen UID üyelik kaydı yaptırması cağrısında bulundu.

İzleyenlerin oldukça memnun ayrıldığı programda UID Adına Serdar Tuncer’e UID Fulda şubesinin hazırlattığı plaket UID genel sekreteri Tamer Cansız tarafından takdim edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>