Mannheim Fatih Gençliği’nden ‘Tasarımcı Fikri’ semineri!..

IGMG Islam Toplumu Milli Görüs RNS Mannheim Gençlik Teşkilatı’nın geleneksel olarak düzenlediği „Gençlik Cuma Sohbeti’nin“ konusu dünyanın önde gelen ürün ve hizmet şirketlerinin de kullandığı „Tasarımcı Fikri” (Design Thinking) metoduydu. 

Rhein-Neckar-Saar Bölgesinin Kurumsal İletişim Başkanı, Yüksek Bilgisayar Mühendisi Akif Ünal’ın çalıştay olarak düzenlediği seminer gençlerin büyük ilgi ve alakası ile karşılaştı.

İnsanların ihtiyacını temel alan, empati kurup insan sorunları çözmek için yeni fikirlerin üretilmesinde etkin olan metot kısa bir sunum sonrası, gençlerle pratik olarak çalışıldı.

Cami Hizmetlerini konu edinen pratikteki bölümde cemiyetimizin imamı Hasan Çakmak, gençlik başkanı Sefa Kaya ve gençlerimiz hayal güçlerini konuşturarak cami hizmetlerini nerede görmek istedikleri hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Gurup çalışması olarak cami hizmetlerindeki şu anki durum ve zorluklar istişare edildi. Hayallerdeki hizmetlere ulaşabilmek için pratikte uygulanabilir birçok yeni düşünce ortaya konuldu.

Seminerin sonunda Akif Ünal bu metottaki bir sonraki aşamanın, bu oluşan fikirlerin harmanlanıp projeye dönüşmesi, küçük deneylerle hedefe gidip gidilmediğinin takibinden ve süreklilikten geçtiğini belirtti.

Seminerin değerlendirmesinde gençler alışagelmiş seminerlerden farklı olması hasebiyle çok memnun kaldıklarını, öğrendikleri metodun değişik alanlarda kullanabileceklerini ifade ettiler.

Vedalaşmadan önce IGMG RNS Mannheim Gençlik Teşkilatı adına Gençlik Başkanı Sefa Kaya, sunumu gerçekleştiren Akif Ünal’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, en yakın zamanda tekrar aralarında görmek istediklerini belirtti.

Akif Ünal: „Genç kardeşlerim, ileride belki bir ürün veya hizmet tasarımcıları olacaksınız.  Unutmayın ki şu anda hepiniz dünyamızın imarından sorumlu birer tasarımcılarsınız.“ diyerek, Mannheim Gençlik Teşkilatına ve gençlere ayrı ayrı teşekkürlerini sunarak programdan ayrıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>