width=750

Meclis Başkanı Kahraman ameliyattan çıktı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ameliyattan çıktığını söyledi.

Meclis Başkanı Kahraman ameliyattan çıktıANKARA (AA)-Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın tedavi gördüğü Güven Hastanesine geldi. Davutoğlu ve Yıldız, Kahraman’ın sağlık durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı.

TBMM Başkanı Kahraman’a şifa dileyen eski Başbakan Davutoğlu, “Kendisi çok kadim dostumuzdur. Hepimizin ağabeyi konumundaydı. Sadece Meclis Başkanı olduktan sonra değil onun öncesinde, gençlik yıllarından beri beraberdik. Dünyanın en zarif, en nazik, en iyi kalpli insanlarından biriydi. Ülkemize geçmişte Kültür Bakanı, son bir iki yıldır da Meclis Başkanı olarak çok büyük hizmetler yaptı. Herkes onun ahlakını, meziyetlerini bilir.” diye konuştu.

Kahraman’ın ailesi ve doktorlarıyla görüştüğünü ifade eden Davutoğlu, “Elhamdülillah ameliyattan salimen çıktı. Durumu da doktorlarımızın verdiği bilgiye göre gayet iyi. İnşallah her zaman o nezih ve güzel üslubunu Meclis Başkanlığı kürsüsünden duyabileceğiz. Allah ona, millete hizmet etme yolunda güç versin.” şeklinde konuştu.

Ameliyat yaklaşık 5 saat sürdü

Taner Yıldız ise Kahraman’ın ameliyatının başarılı geçtiğini doktorlarından öğrendiklerini belirterek, ameliyatın yaklaşık 5 saat sürdüğünü söyledi.

Yıldız, Kahraman’ın şu anki sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini aldıklarını kaydederek, “Tabii ki bir yoğun bakım dönemi geçireceğinden bahsedildi. Allah şifalar versin. Meclis Başkanımızın Türkiye siyasetinin istikrarına yapmış olduğu katkı ve politikalar Türkiye için önemli.” dedi.

Inflamatuor Abdominal Aort Anevrizması

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, “Inflamatuor Abdominal Aort Anevrizması” teşhisi konulduğu ve ameliyatının başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Özel Güven Hastanesi’nden yapılan açıklamada, TBMM Başkanı Kahraman’ın dün hastaneye yatırıldığı belirtilerek, yapılan ileri tetkiklerde hızlı ilerleyen ve rüptür (yırtılma) riski bulunan “Inflamatuor Abdominal Aort Anevrizması” teşhisi konularak, bugün ameliyata alındığı kaydedildi.

Ameliyatta hastalıklı damar bölgesine, damar grefti yerleştirildiği vurgulanan açıklamada, “Ameliyat başarıyla tamamlanmıştır. Takip ve tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edilmektedir.” ifadesine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>