Mehmet KOCAGÖL/Avrupalı Türkler kesinlikle fabrika ayarlarına geri dönmeli.

Kıymetli Dostlar,

Bu satırları yazmadan önce gerçekten çok düşündüm ancak sonunda yazmaya karar verdim. Malum şu anda bir çok şey yazılıp konuşuluyor, biz kesinlikle aklı selim düşünüp doğru karar vermek zorundayız.

Mehmet Kocagöl/İşadamı

Maalesef bir çoğumuzun aklı daha hala kirada yakın dostlarımızın çoğu bilir avrupalı Türkler ile ilgili bir bakanlığın kurulmasını her fırsatta ve ortamda devlet büyüklerimize ilettik, ne yazık ki bu talebimiz hiç bir rağbet görmedi.

Bence en büyük problem bundan kaynaklanıyor. Avrupalı Türklerin bir karşılığı ve bağlı bulunduğu bir makam veya merci yok, dolayısıyla bir etki gücümüzün olmaması ya da olamaması çok doğal bir sonuç.

Bizi temsil etmek üzere oluşturulan kurum Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Başkanlığında ( YTB ) Temsil gücümüz ve temsil kabiliyetimiz yok veya oldukça zayıf.

Hatta görüş bile bildiremiyor bizi ilgilendiren konularda. Milletvekillerimiz de aynı durumda. Gerçekten Avrupalı Türklerin bir an önce kendilerine sahip çıkabilecek geniş tabanlı bir oluşum veya bir inisiyatif kurmaları gerekmektedir.

Saygılarımla

Comments are closed.