Menden DiTiB Yeşil Camide, Şehitlerimiz anıldı..!

Ülkemizde son dönemlerde artan terör olaylarında şehit olan askerlerimiz için Menden DİTİB Yeşil Cami’de Mevlid programı düzenledi.

PROGRAMA Menden ve çevre şehirlerden vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdiler. Programın açılış konuşmasını Menden DİTİB Dernek  Başkanı Mehmet Ekinci yaptı. Ekinci ,’vatanımızı canları bahasına korumak için hayatını kaybeden askerlerimizi burada saygıyla anıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.’’ dedi.

Şehitlerimiz için düzenlenen mevlid programına Menden DİTİB Yeşil Cami Din Görevlisi İsmail Kılıç, Hemer DİTİB Din Görevlisi Hüseyin Derin, İserlohn DİTİB  Din Görevlisi Ramazan Ayna, Werl DİTİB Cami Din Görevlisi Sıddık Yılmaz, Lippstadt DİTİB Din Görevlisi Hüseyin Bektaş, ve Soest DİTİB Din  Görevlisi Fatih Bice katıldılar. Mevlid programında Din Görevlileri terörün bir an önce son bulması için dua ettiler.

Dua esnasında vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadılar. Şehitler için Kur’anı Kerim ayetinden sureler okundu.  Menden DİTİB Yeşil Cami kız ve erkek öğrenciler sırayla Kur-anı Kerim’den kısa ayetleri okuyup şehitlerimizin ruhlarına gönderdiler. Programın devamında cemaatle birlikte şehitlerimiz için ayağa kalkılarak tekbirler getirildi.

İSLAM’DA IRKÇILIK YOKTUR, HEPİMİZ KARDEŞİZ..!

MENDEN DİTİB Yeşil Cami Din Görevlisi İsmail Kılıç,’’ son dönemlerde yaşadığımız bu terör olayları bizleri çok derinden üzmektedir. Bu gün burada vatanımızın birlik ve beraberliğini korumak için canlarını feda eden asker şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyoruz. Allah’ü Teâlâ vatanımızı korusun, Şehidlerimizin aziz ruhları şad olsun. Ülkemizi bölmek için uğraşanlar asla ve asla hedeflerine hiç bir zaman ulaşamayacaktır. Bizler büyük dünya imparatorluğu kurmuş şanlı ecdadımızın torunlarıyız. Çanakkale ve diğer bütün cepelerde her kesin dedesi yani dadelerimiz birlikte savaşmışlar ve bu cennet vatanımızı bizlere emanet etmişlerdi. Bu emaneti canımız gibi korumak zorundayız, korunuyorda. İslamda ırkçılık yoktur. Ben Müslümanım diyen kimse suçsuz yere adam öldüremez. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyle Çerkeziyle, alevisi ve sünnisiyle ve diğer mezhep mensuplarıyla; Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfusu 80 Milyonu geçmiş bulunmaktadır. Cennet vatan topraklarında yaşayan herkes, bu vatana sahip çıkmak zorundadır.‘’dedi.

Programın son bölümünde dualar yapıldı. Duadan sonra içerisinde kılınan ikindi Namazından sonra, verilen ziyafetle bu proğram sona erdi.

İSMAİLÇAKIR-BERGKAMEN/Euturkhaber.com

Comments are closed.