Merkez Camii’nde Sağlık semineri düzenlendi..!

DİTİB-Kadın, Aile, Gençlik ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü “Camilerde Kalifiye Eleman Yetiştirme Projesi” kapsamında başlattığı bir dizi eğitim seminerine yenisini ekledi.

Köln Merkez Camii’inde Pronova Sağlık Sigortası ile birlikte düzelenen sağlık seminerine Köln ve Düsseldorf Bölge Kadın başkanlarının ve bu bölgelerde gönüllü olarak  görev yapan bayanların yanı sıra konuya ilgi duyan bayanlar da katıldılar.

Etkinliğin birinci gününde tekerlekli sandelyeler, yürüteçler ve bakım için değişik yardımcı malzemeler tanıtıldı. Katılımcılara tekerlekli sandelyeleri  kullanma ve değişik fonksiyonlarını deneme fırsatı sunuldu.

Ayrıca Almanya‘ da ki üç farklı bakım dereceleri ve bu derecelere bağlı olan masrafların sağlık sigortalarınca karşılanması da ele alındı.

Seminerin ikinci günü sağlıklı yaşama ilgili genel bir bilgilendirme ile başladı. Bayan doktor  Nina-Beata Björklund sağlıklı ve dengeli beslenmenin ve spor yapmanın önemini vurguladı.

Doktor hanım katılımcıların isteği üzerine migren, romatizma, kanser belirtileri ve diğer bazı hastalıkar hakkında kısa bilgiler sundu. Seminerde sağlık sigortalarının sağlıklı bir yaşam için sundukları programlar da konuşuldu.

Katılımcılara seminer esnasında vücüt yağ oranlarını ve vücut kitle endekslerini (BMI) ölçme fırsatı sunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>