BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Mesleğe Adım Adım

Türk gençleri ve velilerine yönelik olarak Dortmund´da düzenlenen meslek eğitimi bilgilendirme toplantısı büyük katılımla gerçekleşti.

ESSEN-Dortmund Trabzonlular Derneği ve Dortmund Girişim, Eğitim ve Çeşitlilik Derneği UBV  tarafından düzenlenen „ Mesleğe Adım,Adım“ başlıklı bilgilendirme toplantısına Dortmund ve çevresinde yaşayan 120´nin üzerinde genç ve ebeveyn katıldı.

TAM Vakfı´nın da katılımcıları arasında yer aldığı Otto Bennecke Vakfı´nın Migovita Projesi kapsamında desteklenen etkinlikte konuşan Dortmund Belediye Meclisi Üyesi Volkan Baran, meslek eğitim sürecinde bilginin önemine işaret ettiği konuşmasında gençlere süreci yakından takip etmelerini tavsiye etti. Baran´ın ardından söz alan Seval Aksoy ve Burak Kaya ise Alman Eğitim Sistemini tanıtan konuşmalarının ardından velilerin çocuklarını meslek eğitimi sürecinde desteklemelerinin zorunluluk olduğunu ve velilerin gençlere anlayışla yaklaşması gerektiğini söyledi. Dortmund Trabzonlular Derneği Başkanı Ramazan Kabataş ve UBV Başkanı Aysun Tekin ise yaşadığımız çağda kalifiye olmanın önemine işaret ettikleri konuşmalarında, velilerden çocuklarıyla yakından diyalog kurarak onların sorunlarını paylaşmalarını istediler. Konuşmaların ardından oluşturulan çalışma gruplarında gençlerce sergilenen oyun katılımcılardan büyük ilgi gördü.

/euturkhaber.com

 

Comments are closed.