MHP Genel Başkanı Bahçeli: ‘Darbecilerin geleceği varsa görecekleri de var!..’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Yeni bir darbeye yeltenen, aklından geçiren kim ya da kimler varsa bilsinler ki önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetinde kalacaklardır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Darbecilerin geleceği varsa görecekleri de varMHP Genel Başkanı Bahçeli, “Yeni bir darbeye yeltenen, aklından geçiren kim ya da kimler varsa bilsinler ki önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetinde kalacaklardır. Darbecilerin geleceği varsa Allah’ın izniyle görecekleri de vardır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kalkındırma Programı”nı açıkladı, soruları yanıtladı.Türkiye’nin güçlü, muktedir ve egemen bir devlet olduğunu aktaran Bahçeli, “Ne var ki, yama küçük yırtık büyüktür. Hasar fazla, tamirat eksik ve yetersizdir. Devletin bir tarafı doğrulurken, diğer bir tarafı inişe geçmektedir. Fetullahçı Terör Örgütü’nün tahrip etmediği, sızıp fitne aşılamadığı, yuvalanıp aşındırmadığı hiçbir kurum ve kuruluş neredeyse yok gibidir. Türkiye FETÖ’yle yatıp, PKK’yla kalkmaktadır. Bu hazin ve hüsran verici bir kısır döngüdür. Yaşadığımız şiddetli buhrana yeni bir Fetret Devri tanımı getirmek bile maksadı izahta noksan kalacaktır.” ifadesini kullandı.

“Silahla başaramayanlar faiz üstünden yeni bir alan açma peşinde”

Bahçeli, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s'in Türkiye kararına ilişkin değerlendirmelerde de bulunarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Uluslararası derecelendirme kuruluşlarının vakit kaybetmeden not kırarak Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülke olmadığına dair yaygara koparmaları, finans oligarşisinin son iki asırda olduğu gibi yine iş başında olduğunun kanıtıdır. Silahla başaramayanlar, faiz, kur, finansal varlıklar üstünden yeni bir alan açmanın peşindedir. FETÖ ve benzeri yapılanmalar görüntüde besmele çekip Efendimize salavat getirirken, kalben haç çıkarıp kilise çanlarıyla avunmakta, emperyalizmin ayinlerine katılmaktadır. FETÖ, işbirlikçidir, haindir, vatan, millet ve din nefretiyle malul şeytan uşağıdır. PKK neyse FETÖ odur, IŞİD kimse FETÖ tıpkısının aynısı, belki de bir gömlek üstüdür.”

İkinci bir darbe olacağını söyleyerek, karamsarlık ve kriz tacirliği yapanların hadlerini aştığına vurgu yapan Bahçeli, maskaralığa dönen bu kahinlik tutkusundan muhatapların derhal vazgeçmesi gerektiğini bildirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Yeni bir darbeye yeltenen, aklından geçiren kim ya da kimler varsa, bilsinler ki, önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetinde kalacaklardır. Darbecilerin geleceği varsa, Allah’ın izniyle görecekleri de vardır. Kulun hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı vardır ve hepsinden, her şeyden kudretlidir. Türk milleti, dağılmanın eşiğindeyken yeni bir destan yazıp birliğini korumuştur. Gerekirse aynısını daha şiddetle tekrarlayacaktır. İhanet ve melanet cephesine karşı Türkiye etten bir duvar örmüş, parlayan dehşetengiz ateşi, demokrasi kahramanları adeta nefesleriyle söndürmüşlerdir.” dedi.

“Devletteki dip bucak temizliği devam etmektedir”

Bahçeli, şunları ifade etti:

“Devletteki dip bucak temizliği devam etmektedir ki, bunun da kısa zamanda sonuçlanmasını beklemek aşırı iyimserliktir. Ancak FETÖ’cüleri devlet ve toplum hayatından ayıklarken, hiçbir suçu olmayan, hiçbir günahı bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olduğuna yönelik çok sayıda şikayet ve müracaatın varlığı da gizlenemeyecek denli ortadadır. Yurtta Sulh Konseyi isimli ihanet yapılanmasının ana ve tepe kadrosundan henüz bahseden yoktur. Bu hain ve haysiyetsizlerin kimlerden oluştuğu açıklığa kavuşmuş değildir. En alt düzeyde memur, işçi veya diğer mesleklerden kişilerle uğraşıldığı kadar; 15 Temmuz’un sevk ve idaresini yapan lider kadrosunu konuşan da pek görülmemektedir. Adil Öksüz isimli hain hala kaçak, ama hakkında en ufak şikayet olan veya FETÖ’cülükten suçlanan herhangi bir kişi gözaltına alınmaktadır. Bu tutarlı ve adaletli bir durum olamayacaktır. Hepsinden önemlisi, mahkeme kararı olmadan hiç kimseye suçlu muamelesi de yapılamayacaktır.”

“OHAL’in uzatılması faydalı olacaktır”

Bahçeli, bir gazetecinin sorusu üzerine Milli Güvenlik Kurulunun hükümete olağanüstü halin uzatılması konusunda tavsiyede bulunması konusunda değerlendirme yaptı. Devlet Bahçeli, “15 Temmuz gecesini hatırlayan yaşayan her kim varsa onların huzur, güven ve barışa kavuşması için olağanüstü hal ile olağanüstü tedbirlerin alınması ülkemiz için yararlıdır ve 3 ay daha uzatılması faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.” diye konuştu.

“60 madde üzerinde geçmiş dönemlerde mutabakata varılmıştı”

Bahçeli, “Yeni anayasa uzlaşısı önümüzdeki dönemde anayasada kapsamlı bir değişikliğin işareti olarak yorumlanabilir mi?” sorusuna şöyle, cevap verdi:

“60 madde üzerinde geçmiş dönemlerde bir mutabakata varılmıştı. O mutabakatta hala güncelleştirilmesi gerekenlerde dikkate alınarak bir karar verilirse 7 artı 60 olur 67.”

“Kürt sorunu yoktur”

Bahçeli, ciddi, köklü ve kalıcı tedbirlerin alınmaması halinde beka düzeyinde bir sorun olan terörizmin Türkiye’yi yutacağını belirtti.

Kürt kökenli vatandaşların terörle en ufak bağının ve bağlantılarının olmadığına vurgu yapan Bahçeli, “PKK, Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi, vasisi, himaye edeni de değildir, asla da olamayacaktır. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim canımız, varlığımızın ana dayanaklarındandır ve de sorunları vardır, bu bizim tarafımızdan bilinmektedir. Bize göre Kürt sorunu yoktur ama Kürt kökenli kardeşlerimizin diğer vatandaşlarımız gibi sosyal ve ekonomik sorunları haddinden fazladır.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>