BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Milletvekili adaylarından nabız yoklaması

Yaklaşan seçimler nedeniyle görücüye çıkan ve seçmenlerin nabzını tutanlar kervanına bu sefer SPD milletvekilleri adayları katıldı. Münih de Türk Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelen SPD milletvekilleri adayları, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

İşadamı ve eğitmen Fikret Özdemir‘in öncülüğünde gerçekleşen toplantıya çok sayıda sivil toplum kurulusu temsilcileri iştirak ederek, adayları soru yağmuruna tuttular. Münih İstanbul Restoran’da yapılan toplantıya SPD’den Markus Rinderspacher, Ulli Pafmann, Florıan Ritter, Florian von Brunn ve İsabell Zacharias katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Fikret Özdemir, karşılıkı diyaloğun her zaman önemli olduğunun altını çizerek, bu konuda her zaman karşılıklı bilgilendirmenin önemine inandıklarını ifade etti.

Münih ve çevresindeki sorunların dile getirildiği toplantıda, Türkler’in karşılaştığı problemler dile getirilerek bu konuda çözüm beklentilerinin yüksek olduğuna işaret edildi.

Toplantıya Avrupa Türk Demokratlar Birliği Başkanı Abdullah Sarıaltın başta olmak üzere, çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundular.

MEHMET KARACA/MÜNİH-euturkhaber.com

Comments are closed.