Milli Gençlik Vakfı (MGV) Mütevelli heyeti toplandı..!

Milli Gençlik Vakfı Mütevelli heyeti, Eski Genel Başkanlardan Muzaffer Baydar’ın divan başkanlığında toplandı. Toplantıya MGV ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan, eski Genel Başkanlardan Nazım Karaman, Nevzat Laleli, Muzaffer Baydar, Yılmaz Bölükbaşı, üyelerden Yahya Zararsız, Fikret Erçoban, Burhan Uzgur, Adil Gündüz, Halil Adıgüzel, Medet Bulut ve Köksal Bozan katıldılar.

Genel Başkan Salih Turhal, vakfın dünü, bu günü ve yarını hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. MGV’in AGD (Anadolu Gençlik Derneği) ile nasıl sarmaş dolmaş çalıştıklarını misallerle heyet üyelerine anlattı. Divan Başkanı Muzaffer Baydar da bu anlatımda eksik kalan yerleri toparlayarak heyet üyelerine takdim etti.

Söz sırası kendisine gelen eski Genel Başkan ve HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli; “Unvan olarak kullanmakta olduğum MGV Şeref Başkanı (Onursal Başkan)” unvanını kendim alarak kullanmıyorum. Bu unvan, MGV yönetimine açılan azil davasında, kararın vakfın aleyhine olmaması ve vakfın başına kayyum tayin edilmesinin önüne geçilebilmesi için 1995 yılında yaptığımız bir Genel Kurul ile yardımcılarımızdan Mecit Dönmezbilek, Genel Başkan olarak belirlenince, vakıf çalışmalarının eskiden olduğu gibi benim tarafından yönetilmesini isteyen Hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından bana verilmiştir. 1997 yılında yapılan bir Genel Kurul ile vakfa Genel Başkan olarak merhum Adnan Demirtürk seçilmiştir. Aynı Genel Kurul ittifakla benim Şeref Başkanı unvanını kullanmamı da yine delegeler ittifakla belirlediler” demiştir.

Bizim dönemimizde MGV iki görevi birden eda ediyordu. Bu görevlerden birisi vakfa ait gayrimenkullerin vakıf bünyesinde tutulması, diğeri ise sosyal faaliyetlerin yapılması idi. Şimdi ise bu iki görevin ayrı iki hükmi şahıs üzerinde toplandığını görüyoruz. Bunlardan birisi MGV diğeri ise AGD’dir. O halde bu iki kuruluş da MGV’nin kuruluşudur” demiştir.

Genel Başkan Nevzat Laleli; “Benim dönemimde gençlerimizi, üyelerimizi ve halkımızı fikren besleyecek ve onları yetiştirecek yazarlarımız yoktu. Ben bu eksikliğimize hep üzüntü duymuşumdur. Şimdi ben gençlerimize fikren destek olarak bu eksikliği gidermeye çalışıyorum. Bu münasebetle şu anda iki kitap yayınladım. Üçüncü kitap da yayına hazırdır. İlk kitabım, çevremizde pervaneler gibi yanan kız ve delikanlıları, yıkılan yuvaları ve dökülen toplum yapısını düzeltmeyi amaçlayan “Flört Yangını” kitabımdır. İkinci kitabım; “Dünya ve ahret Saadeti” adını taşımakta olup, zamane Müslümanları ile Asr-ı Saadet Müslümanlarını karşılaştırarak, hayatımıza nasıl bir şekil vermemiz gerektiğini açıklayan bir kitabımdır. Bu kitaplarımı ülke çapında dağıtmaya çalışıyoruz.

Üçüncü kitabım ise 40 yıldır sırtımızı yere vuran bir gücün deşifre edilmesidir. Bu güç Medya’dır ve kitabım; “En güçlü silah…” adını taşımaktadır. Biraz imkân bulduğumuz takdirde bu kitabım da gençlerimize ve halkımıza ulaştırılacaktır” demiştir.

Nazım Karaman, Fikret Erçoban, Adil Gündüz, Halil Adıgüzel, Medet Bulut ve Köksal Bozan da vakıf ile ilgili görüşlerini belirmişlerdir.

Toplantının sonunda vakıf çalışmalarına gereği kadar katkı sağlayamayan Mükremin Karakoç’un istifasının kabulü ile Mütevveli heyetin eksilen üyeliğine teklif edilen CANSUYU Derneği Genel Başkan yardımcısı Celal Asiltürk’ün kabulü ittifakla yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>