Milli Görüş İdaresinden yatılı eğitim programı

Aydın ERDEM-MÜNİH-Kısa adı IGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölgesi bir yatılı eğitim kampı düzenleyerek, hem bölge yönetimini, hem de cami idarecilerini Alp dağlarının eteklerinde eğitti.

Cumartesi günü öğleden sonra başlayan yatılı eğitime Türkiye’den katılan M. Baki Öztürk’ün sunumuyla başlandı. Öztürk sunumunda önce; teşkilat kültürü ve Motivasyon, ardından ise örnek dava adamlarının vasıfları konularını işledi.

Programa Frankfurt’tan katılan ilahiyatçı ve Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz hocaefendi ise ikindi vaktinden sonra mikrofona gelerek, 1. derste; iman ifade, islam ise eylemdir, 2. derste ise; çöken aile ve sosyal hayatımız adlı sunum yaptı.

Akşam biten Cumartesi eğitim programına önce spor aktiviteleri, ardından da sıra gecesi ile devam edildi. Pazar günki programa ise Avusturya’dan IGMG Genel Başkan Danışmanı Mustafa Mullaoğlu katıldı.

Mullaoğlu sunumlarında; Müslümanın dinamiği Cihad ve Niçin ve nasıl çalışmalıyız? konularını işledi. Eğitici ve dinlendirici bir ortamda gerçekleşen eğitim kampı, birimlerin özel eğitim çalışmalarının ardından başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>