Milli Görüş Wuppertal Yunus Emre Camii’nde Kermes

Düsseldorf Bölgesinde faliyetlerde bulunan Yunus Emre Camii’inin14-15 ve 16 Haziran  tarihlerinde düzenlediği kermes büyük ilgi gördü.

Milli Görüş Yunus Emre Camii Yönetim kurulu başta olmak üzere şube Kadın ve  erkek Gençlik Teşkilatı ile emek verdiği 3 günlük kermese uzaktan ve yakından iştirak eden misafirlere Türk mutfağının eşsiy lezzetleri sunuldu. Kermes için özel hazırlanan banklarda ise çaylarını ve Türk kahvesini yudumlayan misafirler bir yandan da  hoş sohbetler ettiler.

Çocukların da unutulmadığı kermeste ebru sanatı, ata binme gibi etkinlikler de yer aldı. Araba çekilişinde ise Citroen marka arabanın sahibi Meryem Altuner oldu.

Kermesin açılış konuşmasını yapan cemiyet Başkanı Abidin Temel kermesin organizesine katkı sunanlara ve  katılımcılara teşekkür etti.

Kadınlar Teşkilatı Başkanı Hatice Köse de ekibiyle kermesteki standlarda yerini alırken, eski Kadınlar teşkilatı başkanı Hatice Sipahi de onlara yardım etti.

Kermese IGMG Genel Başkan Kemal ERGÜN  de katılarak gençlerle uzun süre sohbet etti. İlahiyatçı  Ebubekir Sifil, IGMG Düsseldorf Bölge Başkanı Yaşar Erim, SPD Yabancılar Temsilcisi Arif İzgi, Wuppertal Vochvinkel DİTİB Camii başkanı Oktay Biber, RAA, Ülkü Ocağı ve  IKM’den temsilciler ve çevre kentlerden Türk ve Almanların katıldığı kermes

Cemiyet imamı Adil Erçel’in okuduğu Kur’anı-ı Kerim’le açılırken, Velbert cemiyeti İmamı Tahsin Özkan’ın Kur’an tilaveti ile de noktalandı.

WUPPERTAL/Bekir ELMAS-euturkhaber.com

Comments are closed.