BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Milli Görüşcüler Almanya’da Mustafa Kamalak ile coştu..!

‘Biz alternatif değil çareyiz’

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Köln’de kayıkcı kavgasına girmeden net mesajlar verdi. Kardeşlik vurgusunun ısrarla altını çizen Kamalak  ...”Bizim amacımız adalet kardeşlik ve barış içerisinde yaşamaktır. Unutmayalım ki bu dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır. Ama adil bir düzen olmadığı içindir ki, milyonlarca insan yurtlarından uzak mülteci durumunda yaşıyorlar. Yine milyonlarca insan aç suzuz, perişan bir vaziyette hayatlarını sürdürüyor.’ dedi.

Kamalak, ‘4,5 milyar insanın günlük kazancı 1 doların altındadır. İmkan olmadığından dolayı değil adil bir düzen olmadığındandır. Biz Milli Görüş olarak bütün insanlığın insanca yaşamasını arzu ediyoruz. Kur’andan ve sünnetten mahrum olan toplulukların adil bir düzen kurmaları mümkün değildir. Adaletin olmadığı yerde zulum hakimdir zulmün olduğu yerde insanların saadet bulmaları mümkün değildir” dedi.

”KİMSE YRGIYA MÜDAHALE ETMEMELİDİR”

”Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir”

Prof. Dr. Mustafa Kamalak Almanya’nın Köln kentinde katıldığı salon toplantısı merhum Necmettin Erbakan’ın gölgesinde yapıldı. Salona ara ara verilen Erbakan’ın görüntülü mesajları Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen Milli Görüşcüleri göz yaşlarına boğdu. Mikrofona gelen her konuşmacı aynen Erbakanda olduğu şekliyle bir süre tezahürattan dolayı konuşamadı. Mustafa Kamalak ve Oğuzhan Asiltürk kürsüye geldiğinde bir süre beklemek zorunda kaldı. Sakallısı, çarşaflısı, sakalı daha yeni çıkan genci dün Amsterdam’da, Düseldorf’ta, Paris’te, Köln Stadyumunda olduğu gibi, sesi kısılana kadar adil düzene  taraf olduğunu dün bir kez daha gösterdi. Köln’ün en büyük salonlarından olan İntersaal’a otobüs ve özel araçlarıyla gelen 4000’e yakın gurbetci, yeni süreçte tarihe tanıklık etti. Erbakan hocanın vefatıyla oluşan sessizlik ortamı dün yeni bir yola girdi. Köln’deki gurbetciler adeta bu dava burada bitmez der gibi önceki gün oldukca çoşkuyla Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak’ı bağrına bastı.

Köln’deki toplantıya TV5 Avrupa Koordinatörü Mustafa Macit, Milli Gazete Avrupa Koordinatörü Dr. Mehmet Karacabey, Selam Food Genel Müdürü Hasan Ayan, İlahiyatcı Hulisi Ünye başta olmak üzere pek çok tanınmış sima salonda hazır bulundu. TC. Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu proğrama mesaj göndererek çalışmaların hayırlı olmasını diledi. Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hükümetin yargıya müdahalesi iddialarını değerlendirerek, “Toplumsal olarak temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecinden geçmektir. Kimse yargıya müdahale etmemelidir” dedi. SP’nin ilkelerini sıralayarak “Ne hak ye, ne hak yedir” diyen Kamalak, “Millet olarak edebiyatımıza girmiş, damarlarına sızmış bir deyiş vardır: Yeme el malını er geç verirsin, iğneden ipliğe sorulur bir gün. Sırat köprüsü cehennem üstüne kurulur birgün” dedi.

Kamalak, Saadet Partisi’nin Almanya temsilciği açılış Şölenine SP Genel Başkan Yardımcıları Temel Karamollaoğlu, İlyas Tongüç, Yakup Budak, SP YIK Başkanı Oğuzhan Asiltürk de kalıtarak birer konuşma yaptı. Tongüç konuşmasında, “Bizim belediyeciliğimiz sırasında en görünür yere asılan ‘Rüşvet almak da vermek de haramdır’ levhaları tozlu raflara kaldırıldı. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra onlar inşallah o levhaları tozlu bodrum katlardan çıkartıp  tekrar en güzel yerlere asılıcak”dedi. ”Milli Gazete genel yayın yönetmeni Mustafa Kurdaş” ilk günkü besmelemize sımsıkı sarılıyoruz. Çünkü o besmelede sadakat var”. dedi.

Kurdaş, örnekler vererek başladığı konuşmasında ”Milli Gazete’nin asla istikamet sorunu olmayacaktır’’dedi. SP Almanya temsilcisi Abdussamed Temel ise tüm STK’larla, kardeşlik hukukunu zedelemeden çalışacaklarını, tüm seçmenin oylarına talip olduklarını söyledi. Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın konuşmalarından kesitlerin de yayınlandığı şölende, sanatçılar da sahne aldı, salonu dolduran gençler, “Mücahit Erbakan, Kamalak Başbakan” sloganlar attı, tekbirler getirdi.

Şölen sonrasında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplandıran ve aynı zamanda hukuk profesörü olan SP Genel Başkanı Kamalak, bir gazetecinin sorusu üzerine kimsenin yargıya müdahale etmemesi gerektiğinin vurguladı, temizlenmenin en kestirme yolunun yargıdan geçiğinin altını çizdi.

KAMALAKTAN MANEVİYAT VURGUSU

Görevini devreden Bakan Nihat Ergün’ün “Servet, şehvet, şöhret” uyarısını hatırlatarak hükümet için böyle bir tehlike görüp görmediğine Kamalak, “Milli Görüş olarak bizim temel ilkelerimizden birisi, bu tür sapıklıkları önleyebilmek için önce ahlak ve maneviyat. Ahlak ve maneviyat olmadığı zaman servet bazen insanı uçuruma götürür. Nefis doymak bilmez. Nitekim nice zenginlerin eroin müptelası olduğunu, içkiye kumara yöneldiğini, sonunda helak olduğunu görüyoruz. O münasebetle doymayan nefisten Allah’a sağınmak lazım” diyerek cevap verdi..

SP ALTERNATİF DEĞİL ÇAREDİR

Saadet Partisi Almanya temsiciliğini 2013 yılının son günlerine rastlayan 27 Kasım’da Köln’de yapılan bu açılış proğramıyla startını vererek, Fransa ve Belçika temsilcilerininde belgelerini sunduklarını hatırlatan Kamalak, “Saadet Partisi, Milli Görüş olarak insanlığın adalet, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını sağlamaktır. Dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır ama adil bir düzen yoktur. Tüm insanlığın insanca yaşaması için yollara düştük” dedi.

Saadet Partisi’nin alternatif değil “çare” oluduğuna vurgu yapan Kamalak, “Biz alternatif değil, çareyiz ve tek çare. Tüm insanlık adalete muhtaçtır. Şu ilkeleri savunan tek parti Saadet Partisi’dir. Savaş değil barış. Çatışma değil diyalog. Çifte standart değil adalet. Üstünlük değil eşitlik. Sömürü değil, hakça paylaşım. Baskı ve tebekkür değil, insan hakları ve demokrasi. Yönetemi bakımından da temiz toplum, temiz siysate ve temiz yönetim diyoruz” dedi. Gecede sahne alan Ammer Acarlıoğlu ezgileriyle salondaki gençleri coşturdu.

iskender GÜNGÖR- KÖLN

 

Comments are closed.