Milli Görüş’ten TC. Köln Ateşesi’ne ‘Hoşgeldin’ ziyareti

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Uzun süre vekaleten yürütülen Köln Konsolosluğu eğitim ateşeliğine eğitim kökenli bir akademisyen getirildi.  

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevinden Köln’e atanan Prof. Dr. Mustafa Gencer akademik ve bilimsel pek çok çalışmaya imza attı. Almanya uluslar arası din araştırmalar merkez ve Tübitak üyeliği de bulunan Gencer çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.

IGMG Köln Bölge yürütme kurulundan Eğitim başkanı Cengiz Özen ve Basın-yayın başkanı İskender Güngör yeni Köln eğitim ateşesine hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Prof.Dr. Mustafa Gencer,  ziyarete teşekkür ederek makamların kadıya mülk olmadığını çaba  gayret ve emek vermedikden sonra makamları meşgul etmenin anlamı olmadığını ifade ederek şunları söyledi.

“Buradaki Türk toplumuna ve özellikle Türk gençlerine eğitim noktasında birikimlerimizi paylaşıp, hem bu topluma verebilecek katkı sağlayacak, hemde Türk vatandaşlarımızın eğitim kalitesinin yükseltilmesi noktasında hem burada hem de ülkemizdeki fırsatları hep beraber paylaşacağız.

“Gencer eğitim diplomaların eşitliği üniversitelere yönlendirme ders ve seminer gibi pek çok noktada burada bulunan Türk dernek Stk ve kurumlarla beraber iş birliği içerisinde olmaya çalışacağını ifade etti.
IGMG Köln Bölgesi eğitim başkanı Cengiz Dönmez de yaklaşık 2500 çocuğa eğitim verdiklerini ifade ederek yeni atandığı görevi dolayısıyla Eğitim Ateşesi Prof. Dr. Mustafa Gencer’e başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>