MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN MERKEZİ KÖLN’DE BAYRAMLAŞMA HEYECANI

İSKENDER GÜNGÖR (euturkhaber)

KÖLN-Kurban bayramı IGMG Köln bölgesi ve şubelerinde diğer tüm dünyada olduğu gibi Almanya’nın Köln şehrinde, Avrupa’nın ilk camisi olan Barbaros Camii’nde de aynı heyecanla idrak edildi. Köln Bölgesi’nin tüm şubelerinde ve bölge merkezinde idare heyeti ve vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı. Fatih şubesinden Troisdorf’a, Düren’den Kerpen Bürühl’e onbinlerce vatandaşımız bir kurban bayramına ulaşmanın mutluluğuyla kucaklaştı. İGMG Köln Bölge Başkanı Mehmet Dal, gün boyu gelen misafirlerle birlikte bayramı idrak etti. Bölgeye, bayramın ikinci günü olan Cuma ikindi namazına kadar vekaletle kurban vecibesini yerine getirmek isteyenlere yardımcı olundu. Dünyanın dört bir köşesine de onlarca ülkeye kesim görevlisi olarak giden gönüllülerin canlı telefonla oradaki maddi-manevi atmosferi ve uzaklardaki  kardeşlerinin teşekkürlerini, selamlarını Almanya’ya ulaştırdılar.

KÖLN FORD FABRİKASI İŞCİLERİ MİLLİ GÖRÜŞ’E MÜTEŞEKKİR

Yine uzun yıllardan beri Cuma namazını kılamayanlar için IGMG Köln Bölge Merkezi’nde, mevsim saatlerine göre işiler için ayarlanan Cuma namazına katılım rekor seviyeye ulaştı. Daha çok Ford fabrikasında gündüz vardiyasında çalışan işciler Cuma’ya yetişemediklerinden, IGMG Köln Bölge mescidinde hem namazını, hem de bayramlaşmalarını ifa ederek Milli Görüş’ün, dini ihtiyaçlarında yardımcı olan bu alicenablığına müteşekkir olduklarını bildirdiler.

BARBAROS CAMİİ’NDE YARIM ASIRDIR BAYRAM NAMAZI KILINIYOR.

Avrupa’nın ilk camisi olan Köln Barbaros cami cematı yine yaşlanmış ilk kuşak, torunları ve çocuklarıyla bayramı idrak ettiler. Namaz sonrası Cami imam-hatibi Şuayb Güney ve Cemiyet Başkanı Şarafettin Özkan başta cemaatla toplu olarak bayramlaştılar. Bayramlaşma sonunda yapılan duanın ardından idare heyeti cemaata ikramda bulundu.

Comments are closed.