Mısır 14.Uluslar Arası Veteran Masa Tenisi Turnuvası’nda İki Madalya

Mısır Spor Bakanlığı, Mısır Turizm Bakanlığı ve Güney Sina Valiliği  işbirliği ile Şarm El-Şeyh’de düzenlenen Mısır 14. Uluslar arası Veteran Masa Tenisi Turnuvası Şarm El-Şeyh Rehana Royal Beach Resort Spor Salonu’nda 13-17 Aralık 2013 tarihlerinde düzenlendi.
Turnuva, “30-39, 40-49, 50-59, 60-64, 65-69, 70-74 ve +75” yaş gruplarında, bay-bayan tek, çift ve mix kategorilerinde gerçekleştirildi.

Türkiye’den Şampiyonaya katılan tek ve ilk Türk sporcu Kürşat Çavuşoğlu, teklerde bir gümüş ve çiftlerde bir bronz madalya kazanarak uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi.

Kürşat Çavuşoğlu, bu turnuva tarihinde madalya kazanan ilk Türk sporcu oldu, ayrıca Çavuşoğlu, turnavanın süprizi ve en iyi oyuncusu seçildi.

Çavuşoğlu, Zorlu bir gruptan çıkarak 16’da Meller Kazimier 3-0 ( Polonya), çeyrek finalede Afrika şampiyonu Mohammed Kalil 3-2 ( Mısır) yarı final maçında son iki senenin şampiyonu Vladimir Tudvasev’i 3-1 ( Rusya) yenerek finale yükseldi.

Çok çekişmeli geçen final maçı sonucundamaçı güçlü Rus rakibi Sergey Safronov kazandı, Çavuşoğlu’da gümüş madalyada kaldı.

Rehana Royal Beach Resort Oteli’nde düzenlenen gala gecesinde moral bulan sporcular, doyasıya eğlendiler. Dereceye girenlere kupa ve madalyaları törenle verildi. Fatih BACAK/MISIR

Comments are closed.