width=750

Münih Havalimanı’nda grev yapıldı

MEHMET KARACA-MÜNIH-Münih Havalimanında yer hizmetleri çalışanları ve Verdi Sendikasının desteği ile tüm gün süren bir grev yapıldı.

‘’Grevin düzenlenmesindeki amaç işçiler için yüzde altı zam veya 200 euro ödeniş isteğiydi ’’diyen İbrahim Kutlu,’’Münih Havalimanında grevin düzenlenmesinde başta işçiler temsilcisi Hans Bachmayer, ikinci Başkan Orhan Kurtula’nın organizesiyle yaklaşık altıyüz işçinin katılımıyla, sabah saat 4:30 dan gece saat 0:00 kadar sürdü.

Münih hava limanından yapılan greve Stuttgart, Berlin ve Frankfurt havalimanlarınında katıldığı, Münih Havalimanı’nda grev esnasında yüzelli, bütün greve katılan Havalimanları toplamında sekizyüz uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Münih Havalimanı yer hizmetlerinin yanında greve Havalimanı terminal sorumluğu ile ilgilenen yolcu yöneticileri ve Havalimanı itfaiyesi de bir iniş ve kalkış pistini kapatarak katıldı. 

Grev esnasında İşçiler Temsilcisi Hans Bachmayer, ikinci Başkan Orhan Kurtulan, Alex Randl ve Münih bölgesinin Verdi sorumlusu Uli Feder tarafından grev üzerine bilgilendirici konuşmalar yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>