Münih Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Gecesi

 

Münih’de yapılan 6.Karadeniz Kültür ve Dayanışma gecesi Ata düğün salonunda yapıldı. Çok sayıda kişi geceye katıldı. Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Süleyman Aydın, bütün hemşerilerini bir arada görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ve hep böyle birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğinin altını çizerek, birlik içinde olmaları halinde daha güçlü olacaklarını ifade etti.

Öğrenci Aile Birliği Başkanı Hüseyin Delemen yönetiminde Atatürk ve Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra, hep birlikte İstiklal Marşımız büyük bir coşkuyla okundu.

Muavin Konsolos Selim Çukurkaya’da geceye katıldı, yapmış olduğu konuşmasında, birlik ve beraberlik ve dayanışma içinde olmanın çok önemli olduğuna dikkat çekerek böyle bir tablodan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Trabzon ve Karadeniz Folklör Ekibi, Kemence, Samet Kırcan eşliğinde Karadeniz’in ünlü yöre oyunları olan horonu oynadılar ve vatandaşlar da bu oyunlara eşlik ettiler ve doyasıya eğlendiler.

Programa katılan Sanatcılardan, Elifce, Ergün KılıçKenan Yılmaz, Samet KırcanAhmet Kaplan Karadeniz türkülerini seslendirdiler ve kemence çalındı.

Engelliler Derneği Başkanı Cengiz Hocazade ve Onursal Başkan Adalet Günel, kuruluşunun 20. yılı sebebiyle şehitlerimizin anısına Başkan Süleyman Aydın’a hatıra olarak bir tablo hediye ettiler.

Program beraber yenilen yemek ve gelecek sene yine gecenin yapılması dilekleriyle son buldu.

MEHMET KARACA/MÜNİH-euturkhaber.com

Comments are closed.