Münih Başkonsolosu Eriş’den yardım eli..!

Münih kentinde, yaşayan Denizlili Hatice Bektaş (34) biri özürlü üç çocuğu ile yaşam mücadelesi veriyor. Münih de eşinden ayrı olarak yaşayan Bektaş’ın dramı Süddeutsche Zeitung’un yılbaşı yardım kampanyası bünyesinde yapılan haberle ortaya çıktmıştı.

Gazete, Hatice Bektaş’ın 9 yaşındaki engelli kızı Nuriye’nin  bakımı konusundaki destek verirken, olay Münih Başkonsolosluğu’nun da dikkatini çekti.

Başkonsolos Hidayet Eriş “Gazetede yurttaşımızın dramını okuyunca, özellikle üç küçük çocuğun söz konusu olması bizleri duygulandırdı. Hemen başkonsolosluğumuz çalışanları ile birlikte bir kampanya düzenleyip, yardim topladık”. Toplanan maddı  yardımı makamında örnek anneye veren Eriş “Türk derneklerinin de bu insanımıza sahip çıkmalarını umuyoruz‘‘ dedi.

Örneğin, evinde bir buz dolabı bile yok dedi. Hatice Bektaş’a Eğitim Ataşeliği görevlisi Gonca Onal da çocukları için Türkçe kitaplar hediye ederken, çocukların eğitimleri konusunda her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Özürlü 9 yaşındaki Nuriye’nin yanı sıra Halid (7) ve Meryem (4) adlı iki çocuğa daha sahip anne Hatice’nin haftada 15 saat çalışarak kazandığı para ile evinin ihtiyacklarini ve kirasını ödediği tabi zor zar gecindiği bundan anlaşılmaktatır‘ dedi. MEHMET KARACA-MÜNiH

Comments are closed.