Münih Merkez Kadınlar Teşkilatı su kuyusu açıyor

IGMG Münih Merkez Kadınlar Teşkilatı Çocuk Kulübü‘nün başlatmış olduğu su kuyusu açma kampanyası çerçevesinde bir program düzenledi.

Biriken hayır paralarıyla IGMG Münih Merkez Kadınlar Teşkilatı adina Afrika´da bir su kuyusu açmayı hedefleyen program Münih Merkez  kız öğrencileri Kur´an-ı  Kerim yarışmasında 1. Olan küçük Hafsa´nin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Su  kuyusu projesini tanıtan slayt gösterisi eşliğinde konuşan Münih Merkez hatibelerinden Meliha Korkmaz hocahanım, suyun önemini ve yeryüzünde su kıtlığı yaşayan bölgelerdeki sorunları anlattı ve  ”her nimete şükrün edası onun aynıyla olur. Yani nasıl ki paranın zekatı parayla, sağlık nimetinin zekatı  ibadetle yapılıyorsa, suyun zekatı da susuz insanlara su ulaştırmakla olur”  dedi.

Kız öğrencilerinin çeşitli sunumlarıyla renklenen programın son bölümünde sürpriz konuk Nasrettin Hoca sahneye gelerek önce çocukları eğlendirdi, sonra da çocuklarla bir konvoy oluşturularak sahnede yer alan su kuyusu maketine bağış paraları atıldı.

Taze taze pişirilip satışa sunulan gözleme ve katmerlerle de desteklenen hayır kampanyasına sıcak kavaya rağmen katılımın yüksek olması cemiyet yöneticilerini memnun etti.

S.Çetin/Münih

Comments are closed.