Münih Turizm Fuarı başladı

MEHMET KARACA-MÜNIH-Çeşitli ülkelerden Bin 200 firmanın katıldığı fuarda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın standında aralarında THY’nın bulunduğu Türk firmaları tanıtım yaptı.

Münih Başkonsolosu Mesut Koç da fuarda stand açan Türk firmalarını ziyaret etti. Türk turizmi ile ilgili bilgiler veren Kültür Ataşesi Osman Şahin Almanların Türkiye’ye olan ilgisini sürdüğünü söylerken her geçen sene ziyaretçi sayısının arttığını ve 2023 yılı için 50 milyon turist ve 50 milyar dolar döviz girdişi hedeflendig ini bildirdiler. 

Öte yandan Türk standında tanıtım yapan turizm bölgelerimizden firmalar stand kurumundaki canla başla çalışmasıyla büyük takdir kazandı.

Münih Turizm Fuarı 26 Şubat Pazar gününe kadar sürecek. Turizm fuarında Türk Hava Yolları’nın modern dev bir standı büyük ilgi görüyor.

Fuara gelen Almanlarla tek tek ilgilenen Türk Hava Yolları Münih Müdürü Salih Bayraktar gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Bayraktar: „THY olarak her gün Münih’ten İstanbul Atatürk Havalimanı’na 5 sefer yapmaktayız. Şimdi günde bir sefer de Sabiha Gökçen’e sefer koyuyoruz.

Geçen yıl Münih’ten yarım milyondan fazla yolcuyu Türkiye’ye ‘ye taşıdık. Dünya’nın en fazla ülkesine uçan havayolu olarak, 2023 yılı hedefimiz filomuzu 450 uçağa çıkarmak“ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>