BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Münih’de, İnşaat-Yapı Fuarı Açıldı

 

Her iki yılda bir yapılan ve mimarlık-mühendislik branşlarında dünyanın en büyük fuarı sayılan uluslararası ” BAU 13” (İnşaat Fuarı) başladı.

Münih’te başlıyan Uluslararası inşaat (yapı) Fuarına ” BAU 13” katılan 41ülke arasında Türkiye’den 35 firma yer alıyor. Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş le Ticaret Ataşeleri açılış günü fuara katılan Türk girişimcilerinin standalarını ziyeret ettiler.


Açılış günü fuarı beraberinde Ticaret Ataşeleri Cevdet Baykal ve İsmet Salihoğlu ile gezen Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş ıle Konsolos Selçuk Eke, fuarda yer alan Türk firmalarını ziyaret ederek kendilerinden katılımlarıyla ilgili bilgi aldılar..

41 ülkeden 2060 katılımcının 180 Bin metrekare kapalı alandaki standlarda temsil edildiği ve Türkiye’den 35 girişimcinin yer aldığı, 19 Ocağa kadar sürecek ve 240 Bin ziyaretçinin beklendiği Fuarda, inşaat sektörüyle alakalı mühendislik, malzeme ve sistemlerdeki en son yeniliklerin tanıtımı yapılarak bağlantılar kurulmasi bekleniyor.

Ekonomi Bakanlığına bağlı IMMIB (Istanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) Standı ziyaretinde Eriş basına yaptığı açıklamada,” Türkiyenin lokomotiv sektörlerinden olan ve 72 iş kolunu içine alan inşaat ve yan sanayinin dünyanın en önemli fuarlarından sayılan Münihteki fuarda 35 katılımcı ile yer almasından guru duymaktayız” derken Ticaret Ataşesi Cevdet Baykal’ın verdiği bilgiye göre de Türkiye’nin 2012 yılında toplam ihracatı olan 152 milyar ABD Dolar içindeki 20,5 milyar payla inşaat yan sanayi sektörü yarattığı katma değerle sadece ülkemizin değil, dünyanın da önde gelenleri arasında yer almaktadir,dedi.

Bau 13 Münih Fuarına katılan Türk Firmaları:

Akdeniz Cam-AKB Gay beton-Andac Plastik Çelik Sanayi- Armada Yalıtım- Asteknik Mühendislik- BTS Alüminyum- Burak Aliminyum- BVT Yemin Kaplama- Emülyer Asfaltevi- Evi metal- Eyer Automatc Doors- Fabrikart Membran- Fixa Yapı- GCS Metalçatı- Gentaş genel metal- İMMİB(İstanbul Mineral ve metal İhracatçılar Birliği) Işıklar İnşaat Malzeme- istanbul Teknik İnşaat Mühendislik- Justeel Paslanmaz çelik- Kale Kilet-Kimya Endüstri merkezi Ltd- Libart Proje- Sander Mimarlık- Sanpark-Sanmark Makina- Saray Döküm- SEL Dış Ticaret- SelectionLtd- Serapool Porselen- Sistem metal- SRC Yapı malzemeleri- Tepe prefabrik İnşaat- Troas Minerals- Vefa Prefabrik Yapılar- Vitra Karo- YEM Fuarcılık.

MEHMET KARACA-MÜNIH-euturkhaber.com

Comments are closed.