Münih’de Milli İradeye Saygı Yürüyüşü


Güney Bavyera Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu tarafında organize edilen ‘Milli İradeye Saygı’ yürüyüşü 06.07.2013 tarihinde Münih Sendlinger Tor meydanından yapılacak.

Saat 15.00′de başlayacak olan yürüyüş hakkında bilgi veren TÜDEK Başkanı Mahir Zeytinoğlu, yürüyüş güzergahının Sendlinger Tor üzerinden başlayarak sırasıyla, Sonnenstr, Stachus, Schwanthallerstr, Goethestr ve son olarak Goetheplatz olacağının bilgisini verdi.

Türkiye’deki olayları hiç bir zaman için tasvip etmediklerini söyleyen Zeytinoğlu, seçimle gelen iktidarlarının yine seçim yoluyla iktidardan gönderilmesinin önemli olduğunu ve diğer illegal yollara basvuranlarin bu konudaki tavırlarını bir kere daha gözden geçirmelerinin doğru olacağını belirtti.

Bavyera’da yaşayan tüm duyarlı Türk vatandaşlarını bu yürüyüşe davet eden Zeytinoğlu, ‘Bu vatan hepimizin… Sağduyulu Türk vatandaşları olarak, bizim de bir yürüyüş düzenleyerek görüşlerimizin ne olduğunu kamuoyuna duyurmamız gerekmektedir. Tek taraflı olarak çeşitli yalan ve iftira içerikli haberlerin devamlı paylaşıldığı ve Türkiye’de sanki iç savaş varmış gibi yansıtılan havanın gerçek olmadığını tek yürek olarak haykırmalıyız’ dedi.

MEHMET KARACA/MÜNİH

 

 

Comments are closed.