width=750

Münih’te Gönüller Fethedildi

Aydın ERDEM/MÜNİH-Münih Öz Düğün Salonunda, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölge’sinin hazırlamış olduğu ‘Gönüllerin Fethi’ konulu bir program tertib edildi.

Fotoğraflar: Aydın ERDEM

Sunuculuğunu Mikail Ayar’ın yapmış olduğu program, IGMG Ingolstadt Şubesi Hafızlık Kursu öğrencilerinden M. Emir Yıldız’ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Ardından mikrofona gelen IGMG Bölge İrşad Başkanı Abdulvasih Seydaoğlu hocaefendi,

Umrede bulunan Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan hocaefendinin selamını ileterek, salonu hınca hınç dolduran ve uzak-yakın, kar-kış demeden Proğrama iştirak eden tüm misafirlere teşekkürlerini arz etti.

Bu kısa selamlama konuşmasından sonra mikrofona ayağının tozuyla umreden dönen Dursun Ali Erzincanlı geldi. Erzincanlı, güzel sunumuyla, Asrı Saadet ve günümüzdeki olayları duygusal ve şiirsel olarak anlatarak, misafirlere unutulmaz bir gün yaşattı.

IGMG Ingolstadt Hafızlık Kursu öğrencisi Yusuf Kaya’nın güzel Kur’an tilavetinden sonra mikrofona gelen Ömer Döngeloğlu hocaefendi de Mekke’nin fethindeki güzellikleri, Peygamber Efendimizin Mekke’nin fethinde savaşın kansız bitirilmesi yönündeki gayretini,

Asrı Saadet’te vuku bulmuş olayları, halifeler döneminde vuku bulan olumlu olumsuz olayları kendine has uslübuyla izleyicilere sundu.

Döngeloğlu konuşmasında‘Fetih, önce Gönüllerde başlar. Şuanki sıkıntılarımız, gönüllerdeki fethin yokluğundan kaynaklanmakta ve bu sıkıntılar bundan dolayı çoğalmaktadır.’ dedi.

Sözlerini dua ile bitiren Döngeloğlu’ndan sonra mikrofona gelen, IGMG Ingolstadt Hafızlık Kursu öğrencilerinden B. İbrahim Baş’ın okumuş olduğu Kur’anı Kerim ile program son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>