Murat İleri teşkilatlanma başkanlarına konuştu:

 

Schiedam Merkez camii salonunda, bay bayan çok sayıda teşkilatlanmadan sorumlu NIF idarecisi olağan aylık çalışma toplantısı için bir araya geldiler.

 

Adnan ŞAHiN/euturkhaber

SCHIEDAM-4 Kasım 2012. Cemiyet başkanları, teşkilatlanma başkanları, kadınlar teşkilatı ve genç kızlar teşkilatlanma başkanları Schiedam’da bir araya gelerek aylık olağan toplantılarını yaptılar. IGMG Genel merkezden Teşkilatlanma başkanı ve genel başkan yardımcısı Murat İleri teşkilatlanma başkan yardımcısı İbrahim Kaygısız’ın da katıldığı toplantı iki ayrı salonda eşzamanlı başladı. Cemiyet başkanlarının ayrı, diğer idarecilerin de ayrı salonlarda yaptığı toplantı saat 11.00’de başladı.  Birim başkanlarının kısa sunumlarla birimleri hakkında bilgiler sunmasının ardından Murat İleri ve İbrahim Kaygısız idarecilere teşkilatlanma konulu birer konuşma yaptılar.

Murat İleri “Faklıyız..!”

Murat İleri ilk olarak teşkilatlanma başkanlarını selamladı. Milli Görüş’ün dünya çapında yaptığı hizmetlere değinerek ‘Biz her zaman faklıyız. Ve bu farkımız devam etmektedir. Bu yıl Allah’a hamdolsun 64 ülke ve bölgede 130 binini üzerinde kurban hissesi dağıtarak başarılı bir kampanyayı daha gerçekleştirdik’ dedi. İleri daha sonra teşkilat çalışmalarının önemini anlatmak için peygamber efendimizin Hayber kuşatması esnasında Hz. Ali efendimizi arayarak söylediği ʺEy Ali, eğer senin vesilenle Allah bir insanı hidayete kavuşturur da, doğru yola eriştirirse, bu senin için dünya ve dünyanın içindeki her şeyden daha hayırlıdır. Bunu unutma ya Ali.ʺ mealindeki hadisi şerifi hatırlatarak ʺTeşkilatlanma olarak bu bizim hedefimizdir. İnsanımızın nefes alıp verdiği, Rabbim Allah’tır diyenin var olduğu köylere kadar inip oradaki insanları teşkilatlandırıp organize edeceğizʺ dedi. Teşkilatlanmanın her şeyin başı ve başarının sırrı olduğunu belirten İleri bunun ileri gitmesinin insanların hidayete ermesinin bir besmelesi olduğunu söyledi. Mesajımızın gönüllere, kalplere ulaşabilmesi için sizin yolları açmanız lazım. Siz önemlisinizʺ  dedi.  Daha sonra cemiyet başkanlarına da hitap eden İleri toplantıların önemine de değinerek. ʺKonuşacak hiçbir şeyimiz olmasa dahi biz toplantılarımızı aksatamayız. Zira bizi diri tutan, haberleşmemizi, bilgi akışımızı sağlayan, genel merkez bölge ve bölge şube iletişimini canlı tutan en önemli toplantılarımız şube başkanları toplantılarımız ve ilgili birim toplantılarımızdırʺ şeklinde konuştu.

Bu bizlere bir lütuftur

Genel merkez teşkilatlanma başkan yardımcısı İbrahim Kaygısız ʺMilli Görüş gibi güzide bir teşkilatın bünyesinde Müslümanların yarasına merhem olmaya çalışıyoruz. Bu her zaman şükredilmesi gereken Allah-u Teala’nın bizlere bahşetmiş olduğu büyük lütuflardan bir tanesidir. Farklı yerlerde, farklı işlerin peşinde de olmuş olabilirdik. Allah’ın rızasının değil şeytanın rızasının peşinde de olabilirdik. Dolayısıyla bu teşkilatta almış olduğumuz görev vasıtasıyla eğer sırtımıza her hangi bir yük yüklenmişse ya da bir sıkıntıyla girmişsek bundan dolayı asla mahzun olmamalıyız. Şükretmeliyizʺ diye konuştu. Kaygısı konuşmasını teşkilatlanmayla alakalı teknik çalışma bilgileri vererek sürdürdü.

Takvalı olalım

Yöneticilere çok kısa bir konuşma yapan bölge başkanı Mehmet Yaramış kadınlar teşkilatına ve tüm emeği geçenlere en son, Avrupa genelinde yapılan kızlar Kur’an okuma yarışmalarında elde ettikleri bir birincilik ve iki tane ikincilikten ötürü teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Kadınlar gençlik teşkilatının Bosna okul bakımı projesine de değinen başkan bunun çok başarılı ve örnek bir çalışma olduğunu belirterek bunun genç erkekler tarafından da yapılmasının da güzel olacağını söyledi. Yaramış cemiyet başkanlarına da konuşarak bölge çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Her toplantı öncesi 20 dakika ders yapılması konusunda cemiyet başkanlarını teşvik eden Yaramış takvalı olmak için hep birlikte gayret edilmesini önerdi. Hiç bir şekilde namazların kesinlikle aksatılmaması gerektiğinin altını çizen Yaramış, ʺTüm işlerimizi Allah rızası için ve adaletli bir şekilde yapalım. Ölçümüz bu olsunʺ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Comments are closed.