BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Müsiad Berlin Başkanı Veli Karakaya’dan yeni yıl mesajı

 

Değerli Dostlarım,

2013 yılının toplumumuza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, sağlık, afiyet ve bereket dolu bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yıla, hiç şüphesiz yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla girdik. 2013′ün, 2012′den daha iyi bir yıl olması, ekonomide, eğitimde ve sosyal hayatta yeni sevinçlerin, yeni başarıların yaşandığıbir sene olması için yönetim kurulumuz, sektör kurullarımız ve profesyonel çalışanlarımızla daha çok gayret sarf edeceğiz.

 

Veli KARAKAYA

2012 yılı MÜSİAD Berlin açısından yoğun bir gündemle geçmiştir. Dünyadaki dönüşüm ve yapılanma süreci devam etmekte, siyasi ve ekonomik açıdan yeniden şekillenmektedir. Küresel ekonomik krizin etkileri Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada hissedilmektedir. Avrupa Birliği ve tüm dünyada olduğu gibi istikrarsızlık ve kırılganlık ortamı çıplak kapitalist sistemin bir sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. MÜSİAD Berlin ise tüketim toplumuna karşı ekonomiden siyasete, sosyal hayattan eğitime ve teknolojiden bilime kadar her alanda üyeleriyle dayanışma içinde dik ve ahlaki bir duruş sergileyerek sorumluluk üstlenmekte, insanlığın yükselmesi ve ebedi saadeti için adil bir düzen üzerinde tüm varlığıyla çalışmaktadır.

Temeli atılan ve gerçekleştirilen hedeflerimiz toplumumuzun geleceğini yalnızca maddi açıdan değil, her şeyden önce manevi açıdanşekillendirecek bir mahiyettedir. Bu sürecin temel unsurlarından biri de erdemli, ahlaklı ve şuurlu insanların bir araya gelmesidir. Kuruluşumuz çalışmalarını yüksek ahlak ve adalet olgusundan ödün vermeden, Yaratanımıza karşı verilecek hesapşuuruyla, tarihi ve kutsal bir sorumluluk üstlenerekşekillendirmektedir.

MÜSİAD Berlin`in son üç yılda kat ettiği gurur verici mesafe ve performansı, 2013 yılına ilişkin olarak beklentilerimizi yüksek tutmamıza vesile teşkil etmektedir. Geniş bir temsil yelpazesine sahip kurumumuz içinde bulunduğumuz toplumu, maddi ve manevi açıdan refahının yükselmesini sağlayacak önemli çalışmalar içerisindedir.

2013 yılı, MÜSİAD Berlin’in hedeflerine ulaşma yolunda önemli merhaleleri geride bırakacağı inancıyla bir kez daha tüm insanlığın Yeni Yılını tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

MENDERES SİNGİN/BERLİN-euturkhaber.com

Comments are closed.