width=750

Müsiad Hessen basın ile kahvaltıda buluştu

EUTURKHABER/FRANKFURT-Müsiad Hessen Kurban Bayramının 3. günü Offenbach’taki ofisinde basın ile bayramlaşmak üzere bir araya geldi. Toplantıya Müsiad Hessen Başkanı Musa Aydın’ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri ve basın temsilcileri katıldı. Kahvaltının ardından Musa Aydın Müsiad’ın hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Aydın; ‘Kuşkusuz, sivil toplum kuruluşlarının sesini kamuoyuna duyurma noktasında siz değerli basın kuruluşlarımızın rolü çok büyüktür. Sizlerle ilişkilerimizi her daim kuvvetli tutmak arzusu içerisindeyiz. Bu bağlamda gerek daha önce yaptığımız, yapacağımız çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak ve aynı zamanda bayramlaşmak için bir aradayız.

Almanların bizi tanımaları noktasinda iletişim kurduk. Kendimizi anlattık. Önümüzdeki dönemlerde bu faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Entegrasyon noktasında 25-28 Ekim’de Bursa’ya bir iş gezisi planımız var. STK’larımız daha önce hep içe yönelik çalışmalar yaptı. Biz bunu değiştirmek ve kendimizi anlatmak istiyoruz. Basınımız ile bu konuda birlikte hareket edeceğiz.  Burada yaşananlar bizi doğrudan ilgilendiriyor. ‘ dedi.

Aydın ayrıca Müsiad Merkez olarak bir portal hazırlıkları olduğunu, üyelerin sektörel bazda birlikteliklerinin bu yolla daha rahat olacağını belirtti.

Karşılıklı fikirlerin masaya yatırıldığı toplantıda basın ile daha etkin iletişim kurulmasının üzerinde duruldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>