MÜSİAD Hessen, İnşaat ve Emlak Sektörü’nü fuarda buluşturuyor

EUTURKHABER/RODGAU-MÜSIAD Hessen Şubesi 13. -14. Nisan 2019 tarihleri arasında ‘Müsiad Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı’nın 2.sini düzenliyor. Alanındaki en güçlü ve önemli sektör etkinliklerinden biri olma yolunda olan fuar, Almanya’nın Hessen Eyaleti Frankfurt şehri yakınlarındaki Campus Mainhausen Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Toplantıya Müsiad Hessen Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın, Bşk.Yardımcısı Muhsin Kıdık, IHK Hanau Yön. Kur. Bşk.Yardımcı Salih Taşdirek, Deku firmasının sahibi Deniz Kurt,  Avukat İlyas Güçlü ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

YouTube Preview Image (Videoyu TIKLA/GÖR)

MÜSİAD’DAN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Musa Aydın konuşmasına, Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrindeki Al Noor Camii ve Linwood Mescidi’ne Cuma Namazı esnasında gerçekleştirilen saldırıları yapanları kınadıklarını, Müsiad olarak 30 dilde basın bildirisi yayınladıklarını belirtti.

Bu katliamın sıradan bir olay olmadığını, yapılanın terör saldırısı, yapanların da terörist olduklarını belirten Aydın; ‘Dünyada ve özellikle avrupada ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının tırmandığı bir süreçde böyle bir olayın yaşanması artık dünyaya ders olmalı.

Almanya’da, Hollanda’da, Avusturya’da aşırı sağın, yabancı düşmanlığı, İslam düşmanlığının artması malesef bu tür olaylara zemin hazırlıyor. Bu konuda STK’lar basın ve herkesin duyarlı olması lazım ‘‘İnşallah bu saldırı son olur. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz’. dedi.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Aydın; ‘‘Geçen yıl yapmış olduğumuz fuar bölgesel bazda oldu. Bu yıl, %70’i Almanya ve %30‘u Türkiye’den katılımın olduğu yoğun bir fuar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl tek holde gerçekleştirdiğimiz fuara 60 firma fuarımıza katılmıştı. Bu yıl fuarımızda 4 holde 130 civarında bir firmanın katımını sağladık.

Her sene büyüyen, kendini yenileyen ve kalitesini artıran bir fuara hazırlanıyoruz. Konut satışının da olacağı fuarımıza halkımızın katılımını bekliyoruz. Fuarda, Türk ve Alman firmalarını da bir araya getirmiş olacağız’ dedi.

TÜRKİYE’DEN ÜST DÜZEYDE KATILIM OLACAK

Aydın, Bakanlık düzeyinde ve Müsiad olarak üst düzeyde bir katılım olacağının altını çizdi.

GİRİŞ ÜCRETSİZ, PARK PROBLEMİ YOK

Geniş bir alanda yapılacak fuarı ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Geniş park alanının olması yoğun bir katılımın olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>