width=750

Müsiad Hessen’in kahvaltısında finanz ve marka hukuku konuşuldu

ALİ SAGLAM/OFFENBACH-Geçtiğimiz haftasonu Müsiad Hessen’den kahvaltı programında finanz ve marka hukuku konusu işlendi. 5 Kasım 2017 Pazar günü sabahı Müsiad Hessen Ofisinde kahvaltı programı gerçekleşti.

MÜSİAD Hessen üyeleri, İş adamları, İş dünyasının temsilcileri ve gazetecilerle kahvaltılı toplantıda buluşan MÜSİAD Hessen başkanı Musa Aydın kahvaltıya katılan davetlilere kısa bir selamlama konuşması yaparak teşekkür etti.

Aydın, MÜSİAD Hessen olarak kahvaltı programlarına önem verdiklerini,  her buluşmada üyeleri ve iş adamlarına faydalı olan ayrı bir konuyu, branşında uzman kişilerce ele alacaklarını ifade etti.

Kahvaltı programında, Marka  Hukuku ve Ticari Finans başlıklı konular ele alındı. Alanında uzman ve aynı zamanda Müsiad YK Üyesi ve Patent avukatı İlyas Güçlü /Postbank Darmstadt şube müdürü Fatih Aydoğan kısa bir sunum yaptılar ve katılımcıların bilmek istedikleri konulara yönelik sorulara cevap verdiler.

Marka nedir, neden marka? İlyas Güçlü, ‘Marka, bir teşebbüsün mal ve hizmetlerinin bir başka teşebbüsün amme hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlamak koşuluyla özellikle harfler, şekiller, malların biçimi ve üç boyutlu, renk veya renk uyumunun sağlanmasıdır’ dedi. ‘Marka işletmelerin en önemli değeridir’ diyen Güçlü, işletmenin satılmadan da marka haklarınısatmanın mümkün olduğunu söyledi.

Frankfurt Avrupa’nın Finans merkezi konumunda önemli bir şehir. Frankfurt’ta 250′nin üzerinde yabancı Banka bulunmaktadır. Avrupa merkez bankası, Alman merkez bankası ve Alman borsası da Frankfurt’ta faaliyet göstermektedir.

Böylesine önemli bir finans şehri, Türkiye kökenli Bankalara da ev sahipliği yapmaktadır. Tabiatıyla, Türkiye’nin önemli bankalarının Genel Müdürlükleri de Frankfurt’ta bulunmaktadır. Postbank Darmstadt şube müdürü Fatih Aydoğan da finanz konularında bilgilendirmede bulunarak şirketlerin geleceği için dikkat etmeleri gerekli önemli bilgiler verdi.

Hessen bölgesinde ticaret yapan irili ufaklı yaklaşık 13.500 Türk kökenli isletmelerin olduğunu biliniyor. Programa inşaat, gıda, otomobil ve hizmet sektöründe önemli cirolara sahip işletmeciler marka hukuku ve finanz konularında bilgi sahibi olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>