MÜSİAD NRW Köln’de İftar Verdi..!

Müstakil sanayici ve iş adamları derneği NRW bölge başkanlığınca Köln’de iftar daveti verildi. Davete Köln Konsolosu, Nihal Sariöz, Yeşiller partisi eyalet milletvekili Arif Ünal , bazı siyasi temsilciler, belediye Encümen ve Uyum meclis üyeleri, Müsiad üyesi sanayici iş adamları STK temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu davete iştirak etti.

YouTube Preview Image

İftar sonrası NRW başkanı Orhan Bilen ve Türkiye Müsiad teşkilatlanma başkanı davetlilere hitap etti. Orham Bilen Avrupaya ilk gelen kuşağın ticaret yapma müsadesinin kolay alınmadığını bu noktaya kolay gelinmediğini hatırlattığı konuşmasının ilerleyen bölümlerinde şu ifadelere yer verdi.

”İş adamları ancak huzur ortamında başarılı olurlar. Ulusal ötekileştiren davranışlardan uzaklaşıp sağ duyulu davranmak mecburiyetimiz var.Türkiye hepimizin ülkesidir. Malesef lüzumsuz tartışmalar amacından ve içeriğinden uzaklaştırıyor. Farklı düşüncelerin şiddet içermeden, ve şiddetle karşılaşmadan ifade edilebildiği bir ortama hepimizin acil ama çok acil ihtiyacı var. Arap baharı diye ifade edilen şey bahardan başka herşeye benzeyen şey, insanları memleketlerine dar ettikleri gibi, şu anda Akdeniz’in deli dalgalarına teslim olan suçsuz-günahsız bebekler, çocuklar vicdanları sızlatmıyor mu?”

Türkiye Genel merkez Müsiad teşkilatlanma başkanı Namik Alper Esen. Almanya’da bu günle dört ayrı noktada iftar verdiklerini aktararak 72 ülkede 164 teşkilatla 11 bin kişilik bir aile olduklarını yaklaşık 200 bin kilometre yol yaptıklarını ifade ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü.’’ Müsiad her hangi bir gurubun kurumu değildir. Müsiad bir aksiyon gurubudur. Aktif oldukdan sonra ortaya çıkan şey birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Meşrebibniz ne olursa olsun bir olmak zorundasınız. Eğer birlik olmazsanız sadece ezilen müslümanlara dua edmek buğz etmekle kalırsınız. Biz de müslümanlar olarak sopa yemeye devam ederiz. Dünyanın dört bir yanında sopa yeriz. Niye birbirimizle ortaklık kuramıyoruz. Bir araya gelemiyoruz. Adamın üçyüz senelik şirketi var. 1620′de kurulmuş İngiliz şirketi var. Biz iki kişi bir araya gelip şirket kuramıyoruz. Üç ay sonra ne olacak halimiz diyoruz. Biz sadece birbirimize düşüyoruz. Hani Allah’ın ipine sarılacaktık. Biz bir arada olmak bulunduğumuz yerde hem ticari hemde siyasi olarak güçlü olmak zorundayız. Biz bütün teşkilatlarımıza bulunduğunuz ülkelerde güçlü olun diyoruz. Yerel yönetimlerde bulunun kaçmayın korkmayın’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

İSKENDER GÜNGÖR-KÖLN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>