BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

MÜSİAD Nürnberg ‘te Büyük Buluşma

AKP Kayseri Milletvekili Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Üyesi Sayın Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır Hanımefendi ve T.C. Nürnberg Başkonsolosu Sayın Ece Öztürk Çil Hanımefendi  MÜSİAD Nürnberg/ Nord Bayern’i ziyaret ederek, MÜSİAD üyelerini ve bir çok sivil toplum örgütünü bir araya getirdi.

 

Avrupa‘da Göçmenlerin durumu konusunda Avrupa Konseyine sunulmak üzere hazırlayacağı Raporun hazırlıkları kapsamında Almanya ve Nürnberg deki vatandaşlarımızın sorunları dile getirildi.

Programın açılış konusmasını yapan MÜSİAD Nürnberg başkanı İsmail Satır, ‘Öncelikle ziyaret eden AKP Kayseri Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır Hanımefendiye ve bu toplantının MÜSİAD´da yapılmasını sağlayan T.C.Nürnberg Başkonsolosumuz Sayın Ece Öztürk Çil Hanımefendiye ve tüm misafir katılımcılara teşekkür ederim.’ dedi.

Daha sonra kürsüye gelen T.C Nürnberg Başkonsolosumuz Sayın Ece Öztürk Çil Hanımefendi yaptığı açıklamada; bu güzel organizeyi yapan MÜSİAD Kuzey Bavyera Başkanı İsmail Satır ve ekibine teşekkür etti. 

Ardından kürsüye gelen AKP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır yaptığı açıklamada, MÜSİAD Nürnberg´te bulunduğundan dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, Nürnberg’i tekrar ziyaret edeceğini dile getirerek, “Siz bizim için çok önemlisiniz”. dedi. Daha sonra vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyen Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, burada yaşayan vatandaşların Alman yöneticilerinden bazı taleplerimizin olduğunu raporuna alacağını dile getirdi.

Bunlardan bazıları: Burada yaşayan Vatandaşlarımıza Yerel Seçimlerde seçme ve seçilme haklarının verilmesi, Çifte Vatandaşlık hakkının verilmesini, açık ve şeffaf şekilde Irkçılıkla mücadele etmesi, Bakıcı Aileler ile ilgili sorunlarla ilgili olarak da, Müslüman Çocukların Müslüman Bakıcı Ailelere verilmesi gerektiği, Aile birleşiminin önündeki zorlukların kaldırılması, Çocuk parası (kindergeld)verilmesinde eşit davranılmasının gerektiği, vb. sorunları raporuna alacağını dile getirdi.

Daha sonra, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç  ile canlı telefon bağlantısı yapıldı. Yurtnaç yaptığı açıklamada vatandaşların yurtdışında yalnız olmadığını, artık eski Türkiyenin olmadığını vatandaşların bir sorunu olduğunda Başkonsolosluklar üzerinden kendilerine ulaşılabileceğini bildirdi.

Vatandaşarın yoğun ilgi ve alakasından dolayı program geç vakitlere kadar sürdü.
Murat KUDAT/Nürnberg-euturkhaber.com

Comments are closed.