MÜSİAD üyelerini Kahvaltıda buluşturdu

GELECEĞE EN GÜZEL YATIRIM GENÇLİĞE YATIRIMDIR!..

EUTURKHABER/MAINTAL-MÜSİAD yönetimi üyelerini Maintal’da kahvaltıda buluşturdu.

Avrupa-Türkiye arası finans yatırımları, teşvikleri ve fırsatlatları konularının ele alındığı kahvaltıda başta TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve MUSİAD kurucu başkanı, aynı zamanda Rize miletvekili Ali Bayramoğlu olmak üzere; Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun, Avrupa Parlamentosuna yeni seçilen Türk asıllı siyasetçi Engin Eroğlu, Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, Ekonomi Ataşesi Kenan Alpdündar, Din Ataşesi Sıddık Yıldırım, Rhein-Main Bölgesi Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Turgut Sezgin, Hanau IHK başkan yardımcısı Salih Taşdirek, IHK-Darmstadt Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Kocagöl, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri H. Ahmet Deliaslan, Burhan Sağlam. İşadamı DEKU Sahibi Deniz Kurt ve çok sayıda davetli katıldı. 

Program, MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kıdık’ın yaptığı açılış konuşması ve kahvaltı ikramından sonra Avrupa Parlamentosu Milletvekili Engin Eroğlu ‘Avrupa’da Finans ve Yatırım Gelişmeleri’ konulu bir sunum yaptı.  Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun, DTGB Başkanı Turgut Sezgin, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sağlam gündemle ilgili görüşlerini açıkladılar. MUSİAD Hessen 2019 ve Hessen 2020 Faaliyet Planı Sunumu gerçekleşti.

BİREYSEL BAŞARI İLE BİR YERE VARILMIYOR

TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, MÜSİAD Hessen’i İşadamlarının biraraya gelmesine vesile olmalarından dolayı tebrik ederek, birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Karartı, Almanya’da İşadamlarımızın 500 bine yakın istihdam sağladığına işaret ederek, ’50 milyar euroluk ciroya ulaşmış olmaları da başarı tablosunu gözler önüne seriyor’. ‘Yapılacak olan faaliyetlerde Alman İşadamlarının da içinde olduğu yapıcı birliktelikler oluşturulmalı. Bireysel başarılarla bir yere varılmıyor.

Sesimizin yerel makamlara karşı daha etkili olabilmesi bir araya gelerek daha da büyümek için örgütlü faaliyetlere ihtiyaç var. Yerel kuruluşlarda yer alarak temsilciliğimizi kuvvetlendirmek gerekir’ dedi.

GELECEĞE EN GÜZEL YATIRIM GENÇLİĞE YATIRIMDIR

Karartı ayrıca gençliğin eğitimi konusunda da işverenlerin gençlere staj gibi mesleki eğitimlerine artırarak yer vermelerinin önemine vurgu yaparak, ‘Toplum olarak geleceğimize yapacağımız en güzel yatırım gençlerimizin eğitimine yapılan yatırımdır’ dedi.

MUSİAD kurucu başkanı, aynı zamanda Rize miletvekili Ali Bayramoğlu da ‘MÜSİAD Bilinci ve vizyonu’ ve ‘Finanz ve Yatırım’ konularında iki sunum yaptı.

Bayramoğlu güçbirliği yaparak birçok zorluğun üstesinden gelinebileceğine vurgu yaparak kurumsal hafızanın önemi ve marka değeri olmanın değerine deyindi.

MODELİMİZ PEYGAMBER MODELİ OLMALI

Bayramoğlu, ”Birleştirici ve bütünleştirici olmalıyız. Modelimiz peygamber modeli olmalı. Medine’de devlet kurulduğunda; ”Herkes dini inancında serbest ama Medine’nin ortak değerlerinde herkes bir arada olmak zorunda” Müslümanlar olarak en fazla kazanan olmalıyız, en fazla teknolojiye sahip olalım ki etki alanımız daha fazla noktaya gelsin” dedi.

Soru-cevap şeklinde devam eden buluşmada Ali Bayramoğlu’na tablo hediye edildi.

Comments are closed.