MÜSİAD’dan Örnek İftar..!

Kendi bürosunda mütevazi iftar verdi..!

2011 Yılında Somali’de gerçekleşen kıtlık sebebi ile otelde yapacağı iftarı iptal ederek Somali’ye bağışta bulunan MÜSİAD Berlin bu geleneğini bu senede sürdürerek iftar programını üyeleri ile birlikte MÜSİAD Berlin bürosunda gerçekleştirdi.

Programa MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya ve Yönetim Kurulu ile üye işadamları, basın mensupları iştirak ederken, geceye Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Osman Faruk Akyol’da katıldı. İftar yemeğinin ardından katılımcılara hitap eden Başkan Veli Karakaya, Ramazanın hayırlı olması dileklerini, nefis muhasebesini en iyi şekilde yapılması gereğini vurguladı.

Yunus Emre Enstitisü Müdürü Prof. Dr. Osman Faruk Akyol da katılımcılara hitap ederek duygu ve düşüncelerini paylaştı. Akyol Kur’an-ı Kerim in dinimizin en büyğk mucizesi olduğunu vurguladığı konuşmasında, kitabımızın oku emrinin insanın kendini okuması gayretine vurgu yaptığını, peygambverimize gelen bu emir ile kendisinde olan vahiyle bildirileni okumasını vurguladığını belirtti.

Yine akıl kelimesinin latincede iç okuma manasına geldiğini ve akıl sahibi olmanın insanın kendisini okumasına dalalet ettiğini belirtti. Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Osman Faruk Akyol, Zunus Emre Enstitüsü olarak yapmak istediklerini anlatarak, tüm herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

MENDERES SINGIN-BERLIN

Comments are closed.