Mustafa Yeneroğlu “Yurttaşlarımızın sorunlarını meclise taşıyacağız’

TÜRKİYE’de 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimlerde İstanbul 3. bölgeden milletvekili adayı olan Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında yaşayanların sorunlarını meclise taşıma sözü verdi.

“Bizaynı dili konuşuyoruz” sloganıyla seçime hazırlanan IGMG eski genel sekreteri Mustafa Yeneroğlu, Köln’de düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin seçim beyannamesi yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili yeni bir dönemin sözüdür.

Mustafa Yeneroğlu

Bu beyannamede yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla ilgili birçok hedefimiz resmi olarak da ete kemiğe bürünmüştür” dedi.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik son dönemlerde atılan adımların önemine dikkat çeken Yeneroğlu, yurtdışında yaşayanları sandığa davet ederek şunları söyledi:

“Buradaki insanlarımıza yönelik politikaların vatandaşlarımızın hak ettiği şekilde daha da ileri ileri bir noktaya taşınması gerekmektedir.

Yurttaşlarımızın kronikleşmiş sorunlarını çözmek, onları bulundukları ülkelerde destekleyip güçlendirmek, ayrıca dil ve kültürel mevcudiyetlerini muhafaza etmek için atılması gereken çok adım, kat edilmesi gereken çok yol vardır.

Yeni dönem yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik hizmetleri daha da ileriye taşıyan bir dönem olacaktır.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>