‘Mutluyum her şeye rağmen!..’

Chambery şubesinden aile eğitim semineri

EUTURKHABER/ALPES-CIMG Chambery şubesi tarafından organize edilen Aile Eğitim Seminerine, Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK konuşmacı olarak katıldı.

Sunuculuğunu Yunus ÖZBAĞ’ın yaptığı seminer cemiyet imamı Mehmet ÇİFTÇİOĞLU’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim  tilaveti ile başladı.

Barberaz belediyesine ait olan salonunda yapılan programda, katılımcıları selamlamak üzere Şube Başkanı Yavuz YILMAZ mikrofona davet edildi. Yavuz «Gençlerimizin sağlıklı birer birey olmaları için, sağlıklı aile ortamlarında yetişmeleri gerekmektedir.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, bulunduğumuz ülkede belirli mevkilere gelmeleri, bunun için ise her birinin kendine bir hedef tayin ederek, eğitimlerine devam etmeleri gerekiyor » dedi. Katılımcılara ve programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kısa bir selamlama yapmak üzere söz alan Bölge Başkanı Ahmet YAVUZ, ailenin önemi hakkında bilgilendirmede bulunarak sözlerinin tamamladı.

Akabinde günün hatibi olan Mehmet Baki ÖZTÜRK « Ailenin ayakta kalabilmesi için, önemli olan ebeveynelerin kendi aralarındaki, sevgi ve saygının her daim var olmasını sağlamaları mümkündür » dedi.

Salondaki’lerin kendisi ile birlikte « Mutluyum, her şeye rağmen » sloganı, büyük bir beyeniğini kazanır iken, sunumunda gerçek hayattan örnekler vererek dikkat edilmesi gerekilen hususları paylaştı.

Öztürk sunumunu erkeklerin dikkat etmeleri gereken üç hususu açıklayarak tamamladı. Bütün kadınların Görsel, İşitsel ve Dokunsal duygulara sahip olduklarını ve bunların arasında birinin daha ağır bastığını, erkeklerin ise bunları tesbit ederek eşlerine karşı davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Seminer kapanış Kuran-ı Kerimi ve yapılan ikram ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>