NETU, Avrupalı Türk işletmelerin ilk adresi olacak

MENDERES SINGIN/BERLIN-İsim ve tüzük değişikliğini tamamlayan Avrupalı Türk İşletmeler Ağı, NETU görkemli bir program ile 2017 faaliyetlerine start verdi. Başkent Berlin in sayılı otellerinden Ritz Carlton da 340 üyenin katılımı ile üyeler buluşması düzenleyen NETU, profesyonelliği ve güçlü kadrosu ile göz doldurdu.

Derneğin yeni reklam filmi ile başlayan programda NETU müdürü Önder Coştan kurumsal yapı, faaliyet alanı ve hedefleri tanıtan bir slayt gösterisinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Veli Karakaya bir selamlama konuşması yaptı. NETU olarak Avrupalı Türk işletmelerin ilk adresi olacaklarını belirtti. Almanya’da 8, Avrupada 14 noktada temsilcilik ve şube açacaklarını söyleyen Karakaya, toplantıya katılan NETU NRW şubesinin yönetimini de tanıttı.

Çatı kuruluşu olarak göreve devam eden NETU Berlin in, 30 kişilik yönetim kadrosunu ve 14 komisyonun yer aldığı başkanlık divanını vurgulayan Veli Karakaya, 5 farklı sektör kurulu nun yanı sıra yüksek istişare heyeti ve 7 kişilik profesyonel ekip ile kurumsallığı en üst seviyede olan bir dernek olduklarına dikkat çekti.

Ayrıca NETU nun bütün üyelere ticaretlerini ve güçlerini artırabilmeleri için sosyoekonomik bir Platform sunduklarını söyleyen Veli Karakaya bütün gayretlerinin hayırda yarış anlayışı içinde Huzur Barış ve istikrar için çalışmak olduğunu izah etti. Akabinde misafirlere Berlin in piyasası ve yatırım imkanları ile ilgili bir sunum yapıldı.

Berlin Başkonsolosu M. Mustafa Çelik de bir konuşma yaparak Misafirleri selamladı. İş dünyasının her zaman yanlarında olduklarına vurgu yaptı. NETU’nun toplumsal faaliyetlerinden etkilendiğini söyleyen Çelik, NETU’ya başarı dileğinde bulundu.

Piyano eşliğinde kahvaltı yapan misafirler arasında NETU ailesine katılan 36 yeni işadamı da plaketler ile ödüllendirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>