Neu Isenburg Selimiye’de ‘Veda ve Vefa’ programı

EUTURKHABER/NEU ISENBURG-DİTİB Hessen Bölgesi’ne bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Neu Isenburg Selimiye Camii’nde pazar günü ‘Veda ve Vefa’ programı gerçekleştirildi.

Yurtdışı hizmetini hakkıyla yerine getiren din gönüllüsü Muhammed Özbek, görev yaptığı Selimiye Camii yönetiminin onuruna hazırladığı veda programına başta TC Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran ve yeni atanan Frankfurt Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım olmak üzere, aileleriyle birlikte DİTİB Langen Din görevlisi Ayhan Köse, DİTİB Kelsterbach Din görevlisi Rıfat Sağlam, Dreieich Din görevlisi Mehmet Karataştan, Offenbach Din görevlisi Aslan Süleymanoğlu, Wiesbaden Din görevlisi Seyit Ahmet Özel, Dietzenbach Din görevlisi Ömer Demir, Offenbach Bayan Din görevlisi Tülay Özler, Türkçe Öğretmeni Yasemin hanım ve çok sayıda cemaat katıldı. (Videoyu TIKLA)YouTube Preview Image

Program Langen Din görevlisi Ayhan Köse’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. DİTİB Neu Isenburg Selimiye Camii Dernek başkanı Salih Özkan programa katılanlara hitaben yaptığı selamlama konuşmasında veda programına katılımları nedeniyle herkese teşekkür etti ve yurtdışı görevi sona eren Neu Isenburg Selimiye Camiinde yaptığı başarılı hizmetleriyle daima minnetle anılacak olan Muhammed Özbek hocafendiden cemaat adına helallik istedi.

Din görevlileri adına söz alan DİTİB Kelsterbach Din görevlisi Rıfat Sağlam ‘Veda ve Vefa’ konulu veciz konuşmasında; ‘Ya ilim öğrenen ol, ya ilim öğreten ol, ya da bunları seven ol, sakın dördüncüsü olma helak olursun” diyerek insanların kalbinde yer edinmenin faziletinden bahisle, yeni görevinde başarı dileğinde bulundu.

TC. Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran da göreve geldiğinde ilk ziyaret olarak Neu Isenburg Selimiye Camii’ndeki bir programa katıldığını ve burada Muhammed Özbek hocayla tanıştığını hatırlatarak o günün dostluk ve sıcaklığını unutamadığına işaret etti. Yurtdışı görevi sona eren Muhammed Özbek’e yeni yaşamında mutluluk ve başarı dileğinde bulundu.

Yeni göreve gelen Frankfurt Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım da ‘Veda ve Vefa’ programına katılanlara hitap ederek, ‘İmamlık peygamber mesleği, camiler de Kabe’nin birer şubesidir’ diyerek, yeni gelecek olan din gönüllülerinin değerini bilimesini istedi.

Muhammed hocanın da görev yeri olan Selimiye Camiinde yaptıkları gayretli çalışmalarda başarıya ulaşılmışsa bir yere kadar hocanın gayretiyle olmuştur’ dedi.

Bu çalışmalarda öğrenci velilerinin de başarıyı etkilediğine işaret eden Yıldırım, ‘İnşallah Rabbim girdiğimiz yere hayırla girmemizi, çıktığımız yerden de dhayırla çıkmamızı nasip etsin’ diyerek, Muhammed hocaya yeni görevinde başarılar diledi.

Son olarak DİTİB Neu Isenburg Din görevlisi Muhammet Özbek kürsüye gelerek veciz bir veda konuşması yaptı.’Her veda bir başlangıçtır’ diyerek başladığı konuşmasında ‘Baki kalan şu kubbede hoş bir seda imiş’ sözünün ardından iki senesini Neu Isenburg Selimiye Camii’nde olmak üzere beş yılllık yurtdışı görevinde birşeyler yapma gayretinde olduğunu ifade etti. Özbek, ‘Gönül yıkmakla değil gönül yapmakla bu günlere geldik’ diyerek cemaatten hellalik istedi. Ayrıca yurtdışı görevi süresince kendisini manen motive eden eşi Gözde hanımefendiye de bu özverisinden dolayı teşekkür etti. Özbek ve ailesine program bitiminde dernek kadın ve gençlik kolları hediyelerini takdim etti. Cemiyet kadın kollarınca hazırlanan ikram sonunda yapılan dua ile Neu Isenburg Selimiye Camii’nde bir ‘Veda ve Vefa’ programı daha sona erdi.

Avrupa Türkleri Haber Portalı; Euturkhaber olarak biz de Muhammed Özbek Hocamız ve eşine bereketli ve uzun bir ömür, yeni görevlerinde başarılar dileriz. Bahtınız ve yolunuz açık olsun. Bizler sizden razıyız, Rabbim de sizlerden razı olsun!..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>