NİF başarılı bir sezonu geride bıraktı

Erdoğan: Görevlerimiz Zordur ama Bir O kadar da Şereflidir 

Hollanda İslam Federasyonu’na bağlı cemiyet başkanları 2013-2014 çalışma sezonunun son toplantısını Oss kentinde gerçekleştirdi.

Bünyesinde 18 cemiyetin faaliyet gösterdiği Hollanda İslam Federasyonu her ay düzenlediği bölge idarecileri ve şube başkanları toplantısını Oss kentinde gerçekleştirdi. 17 şube başkanının katıldığı toplantıda başkanlar geride kalan yılı değerlendirip çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Toplatıda Bölge yönetim kurulu üyeleri de birimleri hakkında 5’er dakikalık sunum yaparak çalışmaları hakkında başkanları bilgilendirdiler. Toplantıda istişare sonucu bayrak değişimi yapılan cemiyetlerin eski ve yeni başkanları mikrofona davet edilerek öncekilere yaptıkları çalışmalardan ötürü eskilere birer çiçekle teşekkür edilirken yenilere de başarılar dilendi. Bazı cemiyetlerde ise istişarelerin devam edeceği belirtildi.

Söz sırası başkanlarda

Bu son sezon toplantısında Başkanlara oldukça geniş bir zaman dilimi ayrılarak dilek ve temennilerini dile getirmeleri sağlandı. Aynı gün yardım kurumu Hasene Hollanda adına söz alan Bünyamin Karaman kuruluşun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve başkanların sorularını cevapladı.

Erdoğan’dan teşekkür

Daha sonra bir konuşma yapan bölge başkanı Mehmet Erdoğan başkanlara yaptıkları fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Erdoğan “Bugün sezonumuzun son başkanlar toplantısını icra etmek için Oss cemiyetimizin ev sahipliğinde bir aradayız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını ve yeryüzündeki mağdur ve mazlum kardeşlerimizin kurtuluşuna, teşkilatımızın, camiamızın yeni atılımlar yapmasına vesileolmasını diliyor, katılmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu gün hep birlikle hem başkanlar hem de bölge birimleri olarak geçtiğimiz çalışma yılının geniş bir değerlendirmesini yapacağız. Efendimizin ifadesiyle Ramazan ayının gölgesi hepimizin üzerine düştü. Bu vesile ile ramazanın feyzi bereketi, mağfireti hepimizin üzeni olsun diye dua ediyorum.” dedi.

Başkan Erdoğan bazı cemiyetlerde yapılan başkan değişiklikleri hakkkında da bilgi verdi.Bir süre önce İskender Paşa cemiyetinde yapılan istişare sonucu Ali Yücetaş’ın yerine İsa Çam’ın ve son haftalarda yapılan istişareler sonucunda Tilburg’da Zübeyr Ünver’in yerine Recep Alakuş, Ulft’de Mehmet Şükrü Alakay’ın yerine Selçuk Durmaz’ın Ravza cemiyeti başkanlığına da Zahir Güneş’in getirildiğini söyledi.

Adnan Şahin/OSS

 

Comments are closed.