Nürnberg’de bir ilk, ‘Sahabeleri anma proğramı’

IGMG Kuzey Bavyera Bölgesi Bölge Gençlik Teşkilatı, Sahabeleri anma proğramını İlk defa gerçekleştirdi.

IGMG Kuzey Bavyera Milli Görüş, Nürnberg Şehrinde düzenlediği Hayatus Sahabe Programı açılış Kur’an-ı Kerim ile salonu hınca hınç dolduran Müslümanlara unutulmaz güzel saatler yaşattı.

İnsanlığın övünç kaynağı olan bir dönem.

İnsanlık tarihinde yaşanan en parlak,en yüksek ahlaklı,en erdemli dönemi soluklayan canlı örnekler, Sevgili Peygamberimiz s.a.v. ve onun kutlu sahabelerinin hayatlarından yaşadığı Erkam b. Eb-ül Erkamı anlatarak ibret ve fazilet örneklerinin kısa olaylar şeklinde aktarıldığı IGMG Merkez Camii İmam Hatibi Hafız AHMET BASRİ Hacanın en güzel anlatımıyla camaate duygulu anlar yaşattı.

Programın ilk ve son bölümünde sahne alan ilahi gurubunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler söylediler.

IGMG Kuzey Bavyera Bölge Başkanı ORHAN SARI yaptığı nefis konuşmayla, peygamberimizi anlatan onu tarif eden başta Kur’an’ı Kerim olmak üzere, değişik kaynaklardan örnekler vererek rahmet peygamberini ve onun SAHABE´sini başka açılardan tanıtmaya çalıştı. Kendine has akıcı üslubuyla 1 saate yakın konuşan IGMG Kuzey Bavyera Bölge Başkanı ORHAN SARI`yı salondakiler ilgi ve sükûnet içinde dinlediler.

ORHAN SARI konuşmasına başlarken yoğun katılımdan dolayı salondakilere teşekkür ederken özellikle, Bu muhteşem organizeyi tertip eden Islam Toplumu Milli Görüş teşkilatı Kuzey Bavyera Bölgesi gençlik teşkilatı Başkanımız OSMAN GÜNDOĞAN`a ve onun çalışma arkadaşlarına cani gönülden teşekkür ediyorum, takdir ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun dedi.

Ayrı yeten ev sahipliği yapan Cemiyet Başkanı Yusuf GÜLER kardeşimizede tesekkür etti. IGMG Kuzey Bavyera Bölge İrşad Başkanı İBRAHİM DOĞAN Hocamın yaptığı güzel bir dua ile proğram sona erdi.

Davut KÖKLÜOĞLU/NÜRNBERG

Comments are closed.