Nürnberg’de Sevgi ve Kardeşlik Gecesi

İslam Toplumu Millî Görüş Kuzey Bavyera Bölge Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu “Sevgi ve Kardeşlik gecesi ” proğramı Grundig MTV büyük kapalı salonu olan Fürth´de yapıldı.
SunuculuğunuIGMG Merkez Camii İmam Hatibi Ahmet Basri´nin yaptığı proğramda Nürnberg ve diğer bölgelerden gelen misafirler, büyük sevinç içinde salona giriş yaptılar.

Hafız Abdurrahman Sadien

Hafız Ferruh Mustuer

Bölge Başk. Orhan SARI

Nürnberg’lilerin büyük ilgi gösterdiği proğramda “Sevgi ve Kardeşlik “ gecesinde Kur’an-ı Kerim’i Kuzey Bavyera Bölge İrşad Başkanı İbrahim Doğan Kardeşlik ve Sevgi Proğramını başlattı. IGMG Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Orhan Sarı açılış konuşmasında Protokolü ve gelen misafirlere selamlama konuşması yaparak uzaktan ve yakından gelen misafirlere ‘hoşgeldiniz’ dedi. Milli Görüş teşkilatlarının olduğu yer de bir sıkıntının olmayacağını sevginin kardeşliğin ve huzurun kaplayacağını söyledi.

Teşkilatlanma Başk. Murat İLERİ

Kur’an-ı Kerimi en güzel okuyan karileri Türkiye’den Eminönü Yeni Camii İmam-ı Hafız Ferruh Muştuer yaptıgı Kur´an-ı Kerim tilavetinden sonra sahneye gelen İsmail Tuzen,  okuduğu güzel ilahi ve ezgilerle bizleri Mekke’ye ve Medine’ye götürdü.

Dünya Kur´an-ı Kerim’i güzel okuma birincisi Hafiz Abdurrahman Sadien kürsiye gelerek güzel sesiyle kulakların pasını sildi ve davetliler hüzünlenerek gözyaşlarını tutamadılar.

Program’ın ileriki saatlerinde günün Hatibi olan İlahiyatcı Ömer Döngeloğlu Proğramda Mekke’nin Fethi ile alakalı Ayetler ve Hadisler ışığı altında güzel duygulu bir sunum yaparak misafirleri memnun etti. Sevgi ve Kardeşliğe değinen Ömer Döngeloğlu Sahabenin, kendi aralarında nasıl bir kardeşlik anlayışı içinde olduklarını anlattı.

Proğramın sonunda sponsorlara hediyelerini Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Orhan Sarı takdim etti. Güzel bir dua ile Proğram sona erdi. Saat 19:30’da başlayan Proğram takriben 00:30 da sona erdi.

Davut Köklüoğlu/NÜRNBERG

 

Comments are closed.