width=750

O gerçekten bizden biri, destekliyoruz!..

Oylarımız Enişteye!..

ALİ SAGLAM/FRANKFURT-Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann 25 Şubat Pazar günü yapılacak olan seçimlerde oy kullanacak olan Türk kökenli vatandaşlarla buluşma kapsamında DİTİB’e bağlı Höchst Eyüp Sultan Camii’ni Cuma namazı çıkışında ziyaret etti. Feldmann, sempatik tavırlarıyla da büyük ilgi gördü.

Höchst Eyüp Sultan Camii Başkanı Seyyar Türkmen, Dışilişkiler yetkilisi Burhan Hizal, Gençlik kolu başkanı Murat Erdoğru, Kadınlar Kolu başkanı Ayşe Türkmen, Danıştay Ahmet Deliaslan, Hukuk Danışmanı Avukat Turgut Yeşildal ile birlikte tam kadro Feldmann’ı kapıda karşıladılar.

Eyüp Sultan Camii Yönetimi adına, Frankfurt Büyükşehir Belediye başkanı Feldmann’a hitaben, ”Sayın Büyükşehir belediye başkanımız Feldmann, davetimiz üzerine bizi kırmayıp bu yoğun seçim stresi esnasında vakit ayırıp buraya gelmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti” denildi.

Burada cemaate hitab eden Feldmann, pazar günü yapılacak seçimlere mutlaka katılmalarını istedi. Ana dilde eğitim,  bütün eğitim kurumlarında ücretsiz ve herkese açık eğitimle ilgili büyük gayret gösteren, uluslararası diplomaları tanınması, ayrıca Frankfurt şehrinde en az beş yıl yaşayan göçmenlere yerel seçimlerde oy hakkı isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, Türk eşi ve çocuğu ile birlikte geldiği ziyarette ilgi odağı oldu. Feldmann ayrıca hanımlara da hitap ederek destek istedi. Hazırlanan yiyecek ve çay ikramından sonra Kadın kollarından Tûba Kızılboğa kendisine camii adına bir çiçek buketi takim etti.

Cemiyet Başkanı Seyyar Türkmen ziyaretten çok memnun olduğunu belirtti. Türkmen; ‘İlişkilerimizin karşılıklı olarak devam etmesini temenni ediyoruz. Feldmann’ı tekrar belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. Cemiyet olarak kendilerini destekliyoruz. En kısa zamanda tekrar kendisini aramızda görmek istediğimizi bildirdik. Kendisi de mennuniyetle kabul etti’ . dedi.

Burhan Hizal ise Feldmann’ın tekrar belediye başkanı seçildikten sonra cemiyetin yıllardır beklediği müjdeli haberi vereceğini belirtti.

Yabancı kökenli Alman vatandaşlar belirleyecek

Avukat Turgut Yeşildal 2012 Belediye seçimlerinde  Almanlar arasında seçime  katılma orani % 35, yabancı kökenli Alman vatandaşları ve Avrupa Birliği vatandaşları arasında bu oran daha da düşüktü. Frankfurt’un yarısının yabancı ya da yabancı kökenli Alman vatandaşı olduğunu dikkate alırsak, yabancı kökenli Alman vatandaşlarının ve Avrupa vatandaşı olan yabancıların  seçimi belirleyeceğini belirtti.

Esnaf ziyaretleri 

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann seçime iki gün kala Münchener Strasse’deki Türk esnafı ziyaret ederek destek istedi. Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel’in de refakat ettiği ziyaretle Türk esnafı tarafından büyük ilgi gördü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>