Omar III. Uluslararası Yaz Okulları Başvuruları Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’nın desteği ile Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMAR) tarafından Uluslararası Yaz Okulu için başvurular başladı. Yaz okuluna katılacak öğrencilerin performanslarını 19 Ağustos tarihine kadar video formatında OMAR’a sunması gerekiyor. 

Bu yıl 3’üncü kez İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMAR) tarafından verilecek olan Uluslararası Yaz Okulu, YTB’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Daha önceki yıllarda ücretli olarak verilen OMAR Uluslararası Yaz Okulu, bu yıl ücretsiz olacak.

18’inci Yüzyıl ve Kevseri Mecmuası temasıyla belirlenen yaz okuluna yalnızca saz musikisinden katılımcılar kabul edilecek.

OMAR III. Uluslararası Yaz Okulu’na katılmak isteyen adayların 19 Ağustos 2016 tarihine kadar saz musikisi alanındaki performanslarını video formatında omar@istanbul.edu.tr adresine göndermesi gerekecek.

Gönderilen videolar arasından belirlenecek adaylar, 1-10 Eylül 2016 tarihleri arasında yaz okulunda ders alacak. Kaynak:ytb.gov.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>