Ömer Döngeloğlu’ndan IGMG Rhein Neckar Saar bölge cemiyet ziyaretleri

Mehmet ÇALAY-Tunay UÇAR/LUDWIGSHAFEN-MAINZ-Geçtiğimiz günlerde bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için IGMG RNS Bölgesi Sosyal Hizmetler Başkanlığı bünyesinde Türkiye’den gelen ünlü program yapımcısı Ömer Döngeloğlu bölgedeki cemiyetleri ziyaret etti.

Ramazan ayı münasebetiyle manevi atmosfer içerisinde cemiyetlerde sohbet etti.Ilk başta Ludwigshafen Alemi Islam Camiinde ilgi oldukça fazlaydı 1500 ün üzerinde bay ve bayan kendisini dinledi.Daha sonra Mainz Barbaros camiinde cemaate hitap etti.

Ramazan ayının güzelliğini önemini anlatarak, bu ay mazlum ve mağdurlar için önemli olduğunu yardımlarında inşallah berektli olacağını, bu gibi yardımlara destek olunmasını önemle önererek şimdi Zekat/Fitre zamanı, mazlum ve mağdurların yanında olma zamanı” dedi.

Ayrıca yoksul ülkelere gönderilen yardımların ve zekatlarin görüntülerinin ve çalışmalarının Hasene derneği tarafından da takip edilebileceginin altını çizdi.

Bölge başkanı Şerif Aslan, Bölge irşad başkanı Osman Aktaş ve Bölge Sosyal Hizmetler Başkanı Tunay Uçar da programlarda hazır bulunarak cemaatle görüşme ve bilgilendirme fırsatı buldular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>